1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. (Özel Haber) Bdp'li Tuncel'den "paris'teki Cinayetler"e İlişkin Açıklama

(Özel Haber) Bdp'li Tuncel'den "paris'teki Cinayetler"e İlişkin Açıklama

(Özel Haber) Bdpli Tuncelden paristeki Cinayetlere İlişkin Açıklama
A+A-

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Paris'teki cinayetlerin araştırılmasının Fransa'nın olduğu kadar, Türkiye'nin de sorumluluğunda olduğunu öne sürerek, "Türkiye, kendi vatandaşlarına karşı böy

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Paris'teki cinayetlerin araştırılmasının Fransa'nın olduğu kadar, Türkiye'nin de sorumluluğunda olduğunu öne sürerek, "Türkiye, kendi vatandaşlarına karşı böyle bir suikastı kimin yaptığını araştırmak durumundadır" dedi.
Diyarbakır'dan İstanbul'a gelen Sebahat Tuncel, Paris'teki cinayetlerle ilgili, Atatürk Havalimanı'nda İHA muhabirinin sorularını yanıtladı. Tuncel, "Bu, ciddi anlamda araştırılması gereken ciddi bir durum. Öncelikle bu katliamı kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Bu sürece yönelik vakayı kimin yaptığı ortaya çıkartılmak üzeredir. Bu, Fransa Hükümeti'nin sorumluluğu olduğu kadar, Türkiye'nin de sorumluluğundadır. Öldürülen 3 kişi Türkiye vatandaşıdır. Türkiye, kendi vatandaşlarına karşı böyle bir suikastı kimin yaptığını araştırmak durumundadır" diye konuştu.
(ÇK-OK-Y)

11.01.2013 12:05:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT