1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. (Özel Haber) Abd Konsolosluğu Önünde Patrıot Protestosu

(Özel Haber) Abd Konsolosluğu Önünde Patrıot Protestosu

(Özel Haber) Abd Konsolosluğu Önünde Patrıot Protestosu
A+A-

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi bir grup, Türkiye'ye getirilen Patriot füzelerini ABD Başkonsolosluğu önünde düzenlenen eylemle protesto etti. HKP üyesi yaklaşık 20 kişi, ellerinde Patriotları

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi bir grup, Türkiye'ye getirilen Patriot füzelerini ABD Başkonsolosluğu önünde düzenlenen eylemle protesto etti.
HKP üyesi yaklaşık 20 kişi, ellerinde Patriotları temsilen kartondan yapılmış füzelerle ABD Başkonsolosluğu önünde toplandı. Konsolosluk çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, konsolosluğun bulunduğu sokağı geçişlere kapattı. Bariyerlerin kurulmasına tepki gösteren eylemciler, ellerindeki kartondan yapılmış Patriot füzelerini parçalayarak, "Katil ABD Ortadoğu'dan defol" şeklinde sloganlar attı. Daha sonra grup adına açıklama yapan HKP İstanbul İl Başkanı Pınar Akbina, "ABD ve işbirlikçileri Türkiye'de Patriot füzeleri koyuyor. Füzeleri Suriye'ye ve İran'a müdahale etmek için ülkemize yerleştiriyorlar. Ey Amerika sen de, NATO da, uşakların da yıkılacaksınız. Suriye ile Türkiye halkları kardeştirler. Özellikle Patriot füzelerinin yerleşeceği illerde bulunan vatandaşlarla Suriye halkı kardeştir. Bu bağları da kimse koparamaz" dedi.
Açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.
(EY-ET-CC-Y)

21.01.2013 15:17:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT