1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özel Erkul Eğitim Kurumları Tübitak'ın Yarışmasında Dereceye Yapan Öğrencilerini Onurlandırdı

Özel Erkul Eğitim Kurumları Tübitak'ın Yarışmasında Dereceye Yapan Öğrencilerini Onurlandırdı

Özel Erkul Eğitim Kurumları Tübitakın Yarışmasında Dereceye Yapan Öğrencilerini Onurlandırdı
A+A-

Özel Erkul Eğitim Kurumları, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Olimpiyatları'nda madalya kazanan öğrencilerini ödüllendirdi. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı'nın (Bİ

Özel Erkul Eğitim Kurumları, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Olimpiyatları'nda madalya kazanan öğrencilerini ödüllendirdi.
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı'nın (BİDEB) düzenlediği Ulusal Bilim Olimpiyatları ve Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatları'nda madalya alan öğrenciler için Tunagür Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi. Törende altın madalya alan Furkan Süngü, gümüş madalya kazanan Eray Gönülal, bronz madalya alan Serhat Emre Çoban Erkul Eğitim Kurumları Genel Müdürü Rıdvan Adaş tarafından ödüllendirildi. Törende konuşma yapan Rıdvan Adaş, " Erkul Eğitim kurumlurı olarak bilime ve bilim insanına verdiğimiz değerin bir sonucu olarak Kocaeli'de kırılması zor bir rekora imza atık. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen, veli, ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi. Altın madalya kazanan 9. sınıf öğrencisi Furkan Süngü ise, Erkul Eğitim Kurumları'nda olimpiyat çalışması çok disiplinli ve titiz bir şekilde yapılıyor. 6. sınıftan itibaren olimpiyat grubumuzla çok yoğun bir ders programıyla karşılaştık. Hafta içi 15 saat hafta sonu ise 7 saat olmak üzere 22 saatlik bir programdı. Sonuç olarak öğretmenlerimin yönlendirmesi, ailemin desteği ile çok şükür su seviyeye geldim. Artık amacım bu çıtayı daha da yükseltip junior balkan matemetik olimpiyatlarında madalya alıp ülkemizin adını uluslararası alanda duyurmak" şeklinde konuştu.
(UU-MA)

30.11.2012 13:37:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT