1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özdoğan: "işçilerimiz Son Derece Kaygılı"

Özdoğan: "işçilerimiz Son Derece Kaygılı"

Özdoğan: işçilerimiz Son Derece Kaygılı
A+A-

Elektrik, Gaz, Su ve Baraj Çalışanları Sendikası Afşin-Elbistan Şube Başkanı Mahir Özdoğan, enerjide özelleştirmeler nedeniyle, santral ve maden işçilerinin son derece rahatsız olduklarını ifade edere

Elektrik, Gaz, Su ve Baraj Çalışanları Sendikası Afşin-Elbistan Şube Başkanı Mahir Özdoğan, enerjide özelleştirmeler nedeniyle, santral ve maden işçilerinin son derece rahatsız olduklarını ifade ederek, "Özelleştirilmesi gündemde olan kamu mallarında çalışanlara gerçekte ne olacağına konusunda ise kimse bir açıklama yapmıyor. Bu da çalışanları ve çevresindeki insanları son derece olumsuz etkiliyor" dedi.
Hükümet tarafından enerjide yapılan özelleştirmelerin enerji sektöründe çalışan işçileri kaygılandırdığını belirten Özdoğan, "Son günlerde özelleştirme çabaları maalesef hız kazanmış durumda. Seyit Ömer Termik Santralinin ihale sürecinin tamamlanarak tekliflerin verilmesi, Kangal Termik Santralinin özelleştirme sürecinin devam etmesi, sırada Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santralinin olması, Afşin Elbistan A Termik Santralinin Mahkeme Kararı gereğince işletme maliyetlerini bile karşılamayacak durumda bir firmaya devredilmesi gerektiği gerçeği ve süren pazarlıklar, son olarak da EÜAŞ genel müdürü tarafından yapılan açıklama ile B Termik Santralinin her an yabancı firmaların ortak olduğu bir konsorsiyuma devredilmesinin söz konusu olduğunun anlaşılması santrallerde ve kömür sahasında çalışan binlerce işçinin tabir yerinde ise uykusunu kaçırmış durumda. İşçiler aslında bu kaygıyı sadece kendi ekonomileri için değil tüm bölge ekonomisi için duyuyorlar" dedi.
(OZR-Y)

25.12.2012 15:24:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT