1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özdemir'den Kanalizasyon Açıklaması

Özdemir'den Kanalizasyon Açıklaması

Özdemirden Kanalizasyon Açıklaması
A+A-

Zonguldak'ın Kilimli İlçe Belediye Başkanı Seçkin Özdemir, kanalizasyon çalışmalarının yeniden başlayacağını belirtti. Kış sezonu nedeni ile ara verilen kanalizasyon çalışmalarının Şubat ayı itibar

Zonguldak'ın Kilimli İlçe Belediye Başkanı Seçkin Özdemir, kanalizasyon çalışmalarının yeniden başlayacağını belirtti.
Kış sezonu nedeni ile ara verilen kanalizasyon çalışmalarının Şubat ayı itibariyle tekrar başlayacağını belirten başkan Özdemir şunları söyledi:
"Kilimli Belediyesi kanalizasyon çalışmaları kış sezonu itibariyle yaklaşık bir buçuk, iki ay ara vermek zorunda kaldık çünkü yağan yağmurla olumsuz koşular çalışmalarımıza engel olmaktaydı o nedenle vatandaşlarımızda müsterih olsunlar önümüzdeki ay şubat ayı ile ilgili yüklenici firma tekrar gelecek, çalışacaktır. Önemli bir konu ilk başlangıç bilindik üzere hisar arkası alt yol, çamlık mahallesi ve diğer bütün mahallelerdeki fosseptik çalışmaları tamamlandı yaklaşık yetmiş, seksen kilometrelik alt yolu çalışmaları da şuan itibariyle yüzde on beş tamamlanmış durumunda merkez mahallesinden itibaren de alt yapı çalışmalarına ilaveten bilindik üzerede üst yapı çalışmaları da başlatılacak belli bir zaman geçmektedir vatandaşımızın bilgisi dahilinde bunları zaten biz söylüyoruz. Takdir ederseniz ki bir yerin kanalizasyon çalışmalarında kazdığımız zaman bunun ekipmanlarını yerleştirdikten sonra boruları, bağlantıları yapıldıktan sonra zemine oturması nerden baksanız beş, altı ay sürer onun için kimse paniğe kapılmasın yani kazdık, boruları yerleştirdik üstüne toprağı örtümüz zaman toprağın zemine sıkışma süreci vardır. Bu zaten bilimsel bir şeydir bunu herkes de bilir onun için bugün boruları yerleştirdik üstüne asfalt dökülmez böle bir şey yoktur onun için paniğe kapılmanın anlamı yoktur vatandaşlarımıza biz bunu anlatıyoruz ama bir kez basın aracılığıyla tekrar hatırlatıyorum. Havalar açar açmaz Allah kısmet ederse parkeyi parke ile asfalt yerleri asfaltla, beton yerleri betonla bütün Kilimli Yeniden İmar Edeceğiz inşallah onun için kimsenin bu konuda endişesi olmasın her şeyi iki kere yapmamak bütün amacımız emin olun. Şimdi havalar müsait değil havalar müsait dahi olsa asfaltı yapsak çökme yapar bu yüzden altı ay beklemesi lazım bir kere yapalım sağlam yapalım. Görüldüğü üzere yetmiş, seksen kilometre az bir rakam değil bütün Kilimli yeniden imar ediyoruz dedik ondan dolayı vatandaşlarımızın hiç kuşkusu olmasın."
(OA-OA-Y)

21.01.2013 12:26:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT