1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özdemir Sarıkamış Harekatını Anlattı

Özdemir Sarıkamış Harekatını Anlattı

Özdemir Sarıkamış Harekatını Anlattı
A+A-

5-6 Ocak'ta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü öncesinde bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Dün akşam da Palandöken Gençlik Merkezi'nde bir konferans veri

5-6 Ocak'ta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü öncesinde bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Dün akşam da Palandöken Gençlik Merkezi'nde bir konferans verildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bu Yıl Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüşüne 10 bin kişi ile katılmayı amaçlıyor. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de programa en az üç bin genç ile iştirak etmeyi amaçlıyor. Bunun için bilgilendirme toplantıları yapılıyor. GHSİM Müdürü Fatih Çintimar ile diğer yetkililer, Sarıkamış Harekatı Bilgilendirme toplantıları kapsamında dün Akşam Palandöken Gençlik Merkezi'nde Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr.Yavuz Özdemir'i konuk etti. Özdemir, Sarıkamış harekatı hakkında STK'ların temsilcilerine bilgi verdi. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Özdemir, Sarıkamış Harekatı'nda "Tek kurşun sıkmadan donarak öldüler" iddialarıyla ilgili olarak, "Rus, Alman ve Türk kaynaklar, Sarıkamış Harekatı'nda Ruslarla göğüs göğse savaştığımızı ortaya koyuyor. Harekat sırasında iddia edildiği gibi ne 90 ne de 60 bin asker öldü. Harekatta şehit sayımız 35 bin" dedi. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar ise, bu sene 5-6 Ocak 2013 tarihlerinde Sarıkmamış şehitlerini anmak için Türkiye genelinden 10 bin, Erzurum'dan da 3 bin kişinin katılacağı bir organizasyon gerçekleştirileceğini belirtti. Sarıkamış'a gidecek kafilelere liderlik yapacak olan kişilerin Erzurum'da eğitimden geçirildiğini kaydeden Çintımar, "Çok katılımlı bir program olacak. Türkiye genelinden 7'den 70'e Sarıkamış şehitlerini anacağız" dedi.
Dün akşam gerçekleşen konferansa GHSİM Müdürü Fatih Çintimar, Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı.
(AA-AA-Y)

30.11.2012 13:22:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT