1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Özdağ: Üç yılda üç ayrı seçim yapılabilir

Özdağ: Üç yılda üç ayrı seçim yapılabilir

Özdağ: Üç yılda üç ayrı seçim yapılabilir
A+A-

Türkiye’nin 3 yıl içerisinde üç ayrı seçim yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu ileri süren AK Parti’li vekil Özdağ 2018 yılının Ekim ayında yerel seçimlerin yapılmasının muhtemel olduğunu söyledi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye’nin 2018 yılından itibaren üç yıl içerisinde üç seçim yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

2018’de yapılması planlanan yerel seçimlerin ardından 2019’da Cumhurbaşkanlığı, 2020’de ise genel seçimlerin gerçekleşmesi için AK Parti olarak çalışmalarının devam ettiğini belirten Özdağ, şunları söyledi:

“Yeni bir değişiklik üzerinde çalışıyoruz. Siyasi parti liderleriyle görüşüldükten sonra öneri Meclis’te onanacak. Türkiye’nin acilen yeni bir Anayasa değişikliğine ihtiyacı var. Bu gerçekleştiği an tahminen 2018 Ekim ayında da yerel seçimler kapımızı çalacak.

“Yerel seçimler normalde 2019 yılında olacaktı. Milletvekili seçimi de 2019 yılında olacakken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce söylediği ‘Milletvekilliği süresi 5 yıl olmalıydı’ demesi ile bu dönem milletvekilliği yapanlar 5 yıl olarak milletvekilliği yapacak.”

İMCTV

A+A-

HABERE YORUM KAT