1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özalp'te kursiyerlere iftar yemeği verildi

Özalp'te kursiyerlere iftar yemeği verildi

Özalp'te kursiyerlere iftar yemeği verildi
A+A-

Özalp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde faaliyet gösteren Aile Danışma ve Destek Merkezi'ndeki kursiyer ve kurs öğreticileri için iftar programı düzenlendi.

Özalp Kaymakamı Ferhat Vardar'ın eşi Zekiye Vardar ile Özalp Garnizon Komutanı Seyfi Türkyılmaz'ın eşi Rukiye Türkyılmaz'ın da katılımıyla Aile Danışma ve Destek Merkezi'nde düzenlenen programda, ilahiler okundu.

Yemekte konuşan Aile Destek Merkezi Koordinatörü Leyla Dinç, ilçedeki kadınların kendilerini geliştirmesi ve meslek sahibi olmaları için merkezin çok önemli rol oynadığını söyledi. 

Dinç, şöyle konuştu:

"Merkezimiz ilçemizdeki kadınlarımızı ve genç kızlarımızı sosyal, toplumsal ve ekonomik hayata entegre etmeyi hedeflemekte ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Yıl içinde açmış olduğumuz meslek edindirme ve kişisel gelişim kurslarıyla kadınlarımıza özgüven aşılıyor, faaliyete geçirdiğimiz el sanatları satış noktasıyla da yaptıkları ürünleri satarak ev ekonomisine destek olma fırsatı veriyoruz." (AA)

A+A-

HABERE YORUM KAT