1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Özalp Sokakları Karıştı!

Özalp Sokakları Karıştı!

Özalp Sokakları Karıştı!
A+A-

Van’ın Özalp ilçesinde ‘dur’ ihtarına karşılık uzun namlulu silahlarla açılan ateşe jandarma karşılık vermesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetmesi sonucu ilçede olaylar çıktı.


Özalp ilçesine bağlı Yavuzlar köyü kırsalında gece 03.00 sularında Dorutay Jandarma Karakolu'na bağlı askerler, kaçakçılara yönelik yaptıkları çalışmalar çerçevesinde Özalp-Çaldıran il yolu üzerinde dün akşam saatlerinde bir minibüs ‘dur’ ihtarına uymayarak görevli jandarma birliğine uzun namlulu silahlarla ateş edilmiş, devriye kuvvetlerinin ateşe karşılık vermesi üzerine minibüs 200-300 metre ileride durmuş ve 3 şahsın koşarak bölgeden uzaklaştığı tespit edilmişti. Araçta yapılan incelemede kimliği henüz tespit edilemeyen 1 kişinin ölü görülmüştü. 

Olayın duyulmasının ardından Özalp ilçesinde kepenk kapatma eylemi gerçekleştirildi. Bu arada köyde toplanan kalabalık Özalp ilçe merkezine gelerek yürüyüş eylemi yaptı. Yürüyüşe Özalp, Saray ve Çaldıran belediye başkanları ile yüzlerce vatandaş katıldı. Protestocu kalabalık Kaymakamlık, Adliye ve Emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu komplekse gelmeleri üzerine grupta bulunan bazı kişiler taşlı saldırı başladı. Adliye binası, Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü’nün camları kırılırken, polis Toplumsal Olaylara Müdahale (TOMA) ile gaz bombaları ile eylemcilere müdahalede bulundu. 

Ara sokaklara dağılan eylemcilerin polisle çatışması aralıklarla devam ediyor.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT