1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Oyunculardan Yapımcılara 1 Mayıs Çağrısı!

Oyunculardan Yapımcılara 1 Mayıs Çağrısı!

Oyunculardan Yapımcılara 1 Mayıs Çağrısı!
A+ A-

Ünlü oyuncular halkı 1 Mayıs İşçi Bayramı'na davet etti. Bir çok sendika ortak bildiri yayınlayarak halkı 1 Mayıs için dayanışmaya çağırdı. Tv, Sinema, Dizi, Film, Belegesel yapımcılarına seslenen sendikalar 1 Mayıs için tatil istedi. Oyuncular Sendikası,

Ünlü oyuncular halkı 1 Mayıs İşçi Bayramı'na davet etti. Bir çok sendika ortak bildiri yayınlayarak halkı 1 Mayıs için dayanışmaya çağırdı. Tv, Sinema, Dizi, Film, Belegesel yapımcılarına seslenen sendikalar 1 Mayıs için tatil istedi. Oyuncular Sendikası, Sinema Emekçileri Sendikası 1 Mayıs'ı hep birlikte dayanışma içinde, keyifle kutlayabilmek için televizyon dizisi, sinema ve reklam filmi setlerinin tatil edilmesini diliyoruz. dedi.

Oyuncular Sendikası, Sinema Emekçileri Sendikası SİNE-SEN ve Sinema Televizyon Sendikası, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı için yapımcılara 'dayanışma' çağrısında bulundu. Hazırlanan ortak bildiriyi Meltem Cumbul, Ceyda Düvenci gibi ünlü oyuncular da sosyal medya hesaplarından paylaştı.
 
6 yıl önce yayımlanan kanunla resmi tatil ilan edilen 1 Mayıs'ta televizyon dizisi, sinemave reklam filmi setlerinin de tatil edilmesini talep eden sendikaların konuyla ilgili yayınladıkları bildiri;
 
"Yapımcılara çağrımızdır
 
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı
 
27.04.2009 tarihinde, 27212 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5892 sayılı kanunla Emek ve Dayanışma Günü adıyla resmi tatil ilan edilmiştir.
 
Oyuncular Sendikası, Sinema Emekçileri Sendikası SİNE-SEN ve Sinema Televizyon Sendikası olarak biz, 1 Mayıs'ı hep birlikte dayanışma içinde, keyifle kutlayabilmek için televizyon dizisi, sinema ve reklam filmi setlerinin tatil edilmesini diliyoruz.
 
Çünkü 1 Mayıs biz emekçilerin bayramı. Aydınlık ve özgür yarınlar için DAYANIŞMA."
 
Aralarında Ceyda Düvenci ve Meltem Cumbul'un da bulunduğu birçok oyuncu bildiriyi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT