1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Oyunculardan Yapımcılara 1 Mayıs Çağrısı!

Oyunculardan Yapımcılara 1 Mayıs Çağrısı!

Oyunculardan Yapımcılara 1 Mayıs Çağrısı!
A+A-

Ünlü oyuncular halkı 1 Mayıs İşçi Bayramı'na davet etti. Bir çok sendika ortak bildiri yayınlayarak halkı 1 Mayıs için dayanışmaya çağırdı. Tv, Sinema, Dizi, Film, Belegesel yapımcılarına seslenen sendikalar 1 Mayıs için tatil istedi. Oyuncular Sendikası,

Ünlü oyuncular halkı 1 Mayıs İşçi Bayramı'na davet etti. Bir çok sendika ortak bildiri yayınlayarak halkı 1 Mayıs için dayanışmaya çağırdı. Tv, Sinema, Dizi, Film, Belegesel yapımcılarına seslenen sendikalar 1 Mayıs için tatil istedi. Oyuncular Sendikası, Sinema Emekçileri Sendikası 1 Mayıs'ı hep birlikte dayanışma içinde, keyifle kutlayabilmek için televizyon dizisi, sinema ve reklam filmi setlerinin tatil edilmesini diliyoruz. dedi.

Oyuncular Sendikası, Sinema Emekçileri Sendikası SİNE-SEN ve Sinema Televizyon Sendikası, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı için yapımcılara 'dayanışma' çağrısında bulundu. Hazırlanan ortak bildiriyi Meltem Cumbul, Ceyda Düvenci gibi ünlü oyuncular da sosyal medya hesaplarından paylaştı.
 
6 yıl önce yayımlanan kanunla resmi tatil ilan edilen 1 Mayıs'ta televizyon dizisi, sinemave reklam filmi setlerinin de tatil edilmesini talep eden sendikaların konuyla ilgili yayınladıkları bildiri;
 
"Yapımcılara çağrımızdır
 
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı
 
27.04.2009 tarihinde, 27212 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5892 sayılı kanunla Emek ve Dayanışma Günü adıyla resmi tatil ilan edilmiştir.
 
Oyuncular Sendikası, Sinema Emekçileri Sendikası SİNE-SEN ve Sinema Televizyon Sendikası olarak biz, 1 Mayıs'ı hep birlikte dayanışma içinde, keyifle kutlayabilmek için televizyon dizisi, sinema ve reklam filmi setlerinin tatil edilmesini diliyoruz.
 
Çünkü 1 Mayıs biz emekçilerin bayramı. Aydınlık ve özgür yarınlar için DAYANIŞMA."
 
Aralarında Ceyda Düvenci ve Meltem Cumbul'un da bulunduğu birçok oyuncu bildiriyi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

A+A-

HABERE YORUM KAT