1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Oy kullanmaya ambulansla geldi

Oy kullanmaya ambulansla geldi

Oy kullanmaya ambulansla geldi
A+A-

Van İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü, evde sağlık hizmeti gören hasta ve yatalak hastalar için talep üzerine eve giderek hastaları alarak oy kullanacakları okullara götürüyor.


Van Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan evde sağlık hizmeti gören 65 yaşındaki hasta Zumeyran Aşan, oy kullanmak için 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nü aradı. Bu istek üzerine Aşan’ın evine giden ekipler Aşan’ı ambulansla evinden alarak oy kullanacağı Kinyas Kartal İlkokulu'na götürdü. İki sağlık personelinin yardımıyla oy kullanacağı sandığa giden Aşan, oyunu kullandıktan sonra tekrar ambulansla evine bıraktı. Uygulamadan çok memnun olduğunu söyleyene Aşan, ”Seçimler ülkeye ve Van’a hayırlı olsun” dedi.


Kendilerine gelen talep üzerine hastaları oy kullanacakları okullara götürdüklerini söyleyen Acil Tıp Teknisyeni Rahime Atay, “Sabahtan bu yana bize 6 kişi başvuruda bulundu. Gelen talepler üzerine hastaları büyük bir titizlikle evlerinden alarak oy kullanacağı okula götürüyoruz. Vatandaşlarımız bu uygulamadan çok memnun” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT