1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ovacık Kar Esaretinde

Ovacık Kar Esaretinde

Ovacık Kar Esaretinde
A+A-

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, kar motoruyla hasta bir vatandaşa müdahale etmek üzere yola çıkan sağlık ekipleri, aşırı kar nedeniyle ilerleyeme

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, kar motoruyla hasta bir vatandaşa müdahale etmek üzere yola çıkan sağlık ekipleri, aşırı kar nedeniyle ilerleyemeyince kapalı olan yolda yaklaşık 40 dakika yürüyerek hastaya ilk müdahaleyi yaptı.
Ovacık ilçesinde iki günden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilçeye bağlı 45 köy yolu ile birlikte çığ düşmesi sonucu Ovacık Tunceli karayolu da trafiğe kapandı. İlçe merkezinde 1.5 metre olarak ölçülen kar kalınlığı nedeniyle okullarda 1 gün süreyle eğitime ara verildi. Ovacık ilçesinde bir hastaya müdahala etmek üzere yola çıkan 112 sağlık ekipleri, ilçe kaymakamlığı tarafından tahsis edilen kar motoruna rağmen yolda kaldı. Kar motorunun aşırı yağıştan dolayı ilerlememesi nedeniyle yolda kalan sağlık ekipleri ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan eski YİBO mevkiindeki Aslan Akgül isimli hastaya müdahale etmek için yaklaşık 40 dikaka yürümek zorunda kaldı. Zorlu yürüyüşün ardından hastaya ulaşan sağlık ekipleri epilepsi hastasına ekipler evinde ilk müdahaleyi yaptı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından bölgeye gönderilen kar temizleme aracının yolu ulaşıma açmasıyla hasta kar motoru ile Ovacık Devlet Hastanesi'ne taşındı.
(NEU-AKK-Y)

08.01.2013 13:58:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT