1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Otso'dan Oda Üyelerine Kayıt Kontrolü Uyarısı

Otso'dan Oda Üyelerine Kayıt Kontrolü Uyarısı

Otsodan Oda Üyelerine Kayıt Kontrolü Uyarısı
A+A-

Oltu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Genel Sekreteri Güngör Durgun, üyelerine vergi kayıt mükellefiyetinin, oda kayıtlarında kontrolüyle ilgili uyarılarda bulundu. OTSO Genel Sekreteri Güngör Durgun

Oltu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Genel Sekreteri Güngör Durgun, üyelerine vergi kayıt mükellefiyetinin, oda kayıtlarında kontrolüyle ilgili uyarılarda bulundu.
OTSO Genel Sekreteri Güngör Durgun, yaptığı açıklamada, OTSO meslek komitesi ve meclisi seçimlerinin Şubat Mart 2013 dönemi içinde yapılacağını belirterek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ seçimleri hakkında yönetmeliğe göre üyelerin meslek komitelerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerektiğini söyledi.
Üyelere çağrıda bulanan Durgun, üyelerin vergi mükellefiyetlerine ilişkin odaya kayıtlarında gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup olmadığının, odaca tutulan kayıtların gerçek durumu yansıtıp yansıtmadığının hizmet binasında 14-22 Ocak 2013 tarihleri arasında kontrol etmeleri gerektiğini vurguladı.
"Üyelerimizin yukarıda anılan başvuru süresi içinde, vergi dairelerinden alacakları vergi numaralarını ve vergi durumlarını içeren belge ekli dilekçeyle odamıza başvurmaları gerekmektedir." diyen Güngör Durgun, odaya kayıtlı üyelerin belirtilen süre içinde, belirtilen şekilde odaya başvurmadıkları takdirde oda kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacaklarını kaydetti.
(DMA-AA-Y)

13.01.2013 13:17:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT