1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Otokros Şampiyonası'nda Kupalar Sahiplerini Buldu

Otokros Şampiyonası'nda Kupalar Sahiplerini Buldu

Otokros Şampiyonasında Kupalar Sahiplerini Buldu
A+A-

2012 Türkiye Otokros Şampiyonası'nda sezon Kosder Kartepe Belediyesi Otokros Yarışları ardından tamamlandı. Maşukiye'de düzenlenen yarışlar sonrası pilotlar kupalarını kaldırdılar. Kartepe Belediye

2012 Türkiye Otokros Şampiyonası'nda sezon Kosder Kartepe Belediyesi Otokros Yarışları ardından tamamlandı. Maşukiye'de düzenlenen yarışlar sonrası pilotlar kupalarını kaldırdılar.
Kartepe Belediyesi ile Kosder işbirliğinde düzenlenen Kosder Kartepe Belediyesi Otokros Yarışları'nda pilotlar Maşukiye'deki 1.4 kilometre uzunluğundaki parkurda üçer tur atarak en hızlı toplam zamana ulaşmak için kıyasıya mücadele etti. 21 aracın katıldığı yarışlar sonrasında ulusal ve mahalli gruplarda şampiyonlar kupalarına aldılar.
Türkiye'deki altı pist arasında en güzel ikinci parkura sahip olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Kabalık, ilçenin sahip olduğu değerlere dikkat çekti. Direksiyon başına geçerek yarışmacıların heyecanına ortak olan Başkan Karabalık, zorlu bir yarışta 6 kupa alan bayan pilot Oya Eren'i de ayrıca tebrik etti. TOSFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tansu Uzun da, başarılı genel kurul ardından kulüpler, il temsilcileri ve sporcularla daha sık bir araya geleceklerini ifade ederken, "Spora katkıları nedeniyle TOSFED adına Başkan Karabalık'a teşekkür ederiz" dedi. KOSDER Başkanı Ceyhun Yalçın da, emeği geçen tüm arkadaşlarına teşekkür etti.
Ulusal Grup 1. Kategoride Ahmet Salih Kandemir birinci, Oya Eren ikinci oldu. 2. Kategoride Hakan Ertarman birinci, Kerem Orak ikinci, Uğur Akman üçüncü oldu. 4. Kategoride Sinan Saatçi birinci, Dağhan Yavuz ikinci oldu. 5. Kategoride Hakan Kargın şampiyon olarak kupayı kaldıran isimdi. Mahalli Grup 1. Kategoride Ahmet Salih Kandemir birinci, Oya Eren ikinci, Özkan Uçkan üçüncü oldu. 2. Kategoride Engin Kap birinci, Ömer Köstek ikinci, Hakan Ertarman üçüncü oldu. 3. Kategoride Halid Avdagiç birinci, Yiğit Serkan Yalçın ikinci oldu. 4. Kategoride Hakkı Ağaoğlu birinci ve Hülya Tanrıbilir ikinci oldu. 5. Kategoride ise Hakan Kargın birinci oldu.
(MA-MA)

10.12.2012 11:56:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT