1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Otogarda Tansiyon Ölçümü

Otogarda Tansiyon Ölçümü

Otogarda Tansiyon Ölçümü
A+A-

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından otogarda ücretsiz tansiyon ölçümü yapılıyor.İki gün devam edecek olan hizmetin önümüzdeki günlerde kentin işlek noktalarında da uygulanacağı bildirildi. Vatand

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından otogarda ücretsiz tansiyon ölçümü yapılıyor.İki gün devam edecek olan hizmetin önümüzdeki günlerde kentin işlek noktalarında da uygulanacağı bildirildi.
Vatandaşların tansiyon hastalığının ciddiyetini yeterince idrak etmediğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Sırrı Şenbayram, "Tansiyon konusunda vatandaşımızın farkındalığının artması açısından şehrimizin işlek noktalarında tansiyon ölçümüzü yapacağız. Burdur otogarında, tansiyon ölçüm noktamız iki gün boyunca hizmet verecek. Toplum sağlığı merkezi hemşirelerimiz tarafından kalıcı noktalarda da yapmayı planlıyoruz. Alışveriş merkezleri ve diğer işlek alanlarda yapmayı planlıyoruz. Amacımız insanların ayaklarına bu hizmeti götürmek: Çünkü zaman zaman tansiyon hastalığının öneminin farkına varamıyoruz. İnsanlarımıza hiper tansiyonunuzu ölçtürmeleri konusunda uyarıyoruz" diye konuştu.
(HG-SK-Y)

30.01.2013 14:06:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT