1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Oto Galericilerden Vali Toprak'a Ziyaret

Oto Galericilerden Vali Toprak'a Ziyaret

Oto Galericilerden Vali Topraka Ziyaret
A+A-

Diyarbakır Oto Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Halim Turgut ile yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti. Diyarbakır Oto Galericiler Sitesi Yöneti

Diyarbakır Oto Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Halim Turgut ile yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.
Diyarbakır Oto Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Halim Turgut, Vali Toprak'a Diyarbakır Oto Galericiler Sitesi'nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek Diyarbakır'da 2 tane Oto Galericiler Sitesi olduğunu ve yakın zamanda 1 tane daha açılacağını belirtti. Bazı galericilerin hala kent içerisinde faaliyet yürüttüklerini belirten Turgut, Vali Toprak'tan kent içerisinde faaliyet gösteren galericilerin Diyarbakır Oto Galericiler Sitesi'ne taşınması konusunda destek istedi. Vali Toprak ise, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda, hiçbir galerici kent içerisinde vatandaşı rahatsız ederek faaliyet göstermesinin mümkün olmayacağını söyledi. Vali Toprak, "Kent içerisinde faaliyet yürüten oto galericilerinin satışa sundukları araçları apartman girişlerinde, yol kenarlarında, kaldırımlarda sergileyerek, kent sakinlerini rahatsız ediyor. Zaten İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda hiçbir galerici kent içerisinde vatandaşı rahatsız ederek faaliyet göstermesi mümkün değil. Kent içerisinde faaliyete devam eden galericilerin en kısa zaman içerisinde Oto Galericiler Sitesi'ne taşınması için Büyükşehir Belediyesi ve alt kademe belediyelerin zabıta görevlilerini iyi çalıştırmaları gerektiğini ve bu konuda her bir binanın altında ve yanında petrol türevi ve oto gaz ile çalışan taşıtların, insanların mal ve can güvenliği açışından zarar doğurabileceğinden kalmasının ve ticarete konu edilmesi mümkün değildir" diye konuştu.
(YRT-AKK-Y)

18.12.2012 16:27:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT