1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ösym'den Şırnak Ve Hakkari İçin Ek Süre Açıklaması Cemal Külter Şırnak

Ösym'den Şırnak Ve Hakkari İçin Ek Süre Açıklaması Cemal Külter Şırnak

Ösymden Şırnak Ve Hakkari İçin Ek Süre Açıklaması  Cemal Külter    Şırnak
A+A-

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından, Şırnak ve Hakkari illeri için üniversiteye başvuru sınavlarında ek sürenin söz konusu olmadığı açıklandı. ÖSYM Başkanlığı'nın resmi i

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından, Şırnak ve Hakkari illeri için üniversiteye başvuru sınavlarında ek sürenin söz konusu olmadığı açıklandı.
ÖSYM Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi başvuruları sırasında özellikle Şırnak ve Hakkari illerinde yoğun olarak devam eden kar nedeniyle bazı köylere ulaşımın olmadığı bilgisinin merkezlerine başvuruların devam ettiği sırada ulaştığı belirtildi. Açıklamada, "Her iki ilimizin il milli eğitim müdürleri ile merkezimiz irtibata geçmiş ve ulaşımın olmadığı merkezlerde öğrenim gören öğrencilerin bilgileri 14 Ocak 2013 tarihinde edinilmiştir. İl milli eğitim müdürleri tarafından kurumumuza bilgileri ulaştırılan bu adayların kayıtları sisteme işlenmiş, fotoğraf ve diğer bilgilerini merkezimize göndermeleri, ulaşım olanaklı hale geldikten sonrasına ertelenmiştir. Her iki il için de ek süre verilmesi veya başvuru süresinin uzatılması söz konusu değildir. 2013 ÖSYS başvuruları 2 Ocak 2013 tarihinde başlamış ve 15 Ocak 2013 tarihinde sonlandırılmıştır. Başvuruların zamanında yapılmasına yönelik olarak birçok kez ÖSYM web sayfasından ve diğer iletişim araçlarından sürenin uzatılmayacağına yönelik uyarılarda bulunulmuştur. Bu kapsamda 2013 ÖSYS'ye 1 milyon 923 bin 33 adayın başvurusunu tamamlamıştır. Merkezimizce 24 Mart 2013 günü yapılacak olan 2013-YGS'ye ilişkin hazırlıklar başlatılmış ve belirli bir işlem zaman çizelgesi kapsamında yürütülmektedir. Sürecin aksamadan ve güven içinde yürütülebilmesi için hiç bir adaya yada bir grup adaya 2013-ÖSYS başvurularında süre uzatımı söz konusu değildir" denildi.
(CK-AKK-Y)

24.01.2013 17:30:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT