1. HABERLER

  2. "osmanlının Torunları Cumhuriyetin Çocukları Yalan Söylemez" Projesi

"osmanlının Torunları Cumhuriyetin Çocukları Yalan Söylemez" Projesi

osmanlının Torunları Cumhuriyetin Çocukları Yalan Söylemez Projesi
A+A-

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde "Osmanlının torunları, cumhuriyetin çocukları yalan söylemez" projesi kapsamında 10 binlerce afiş ve hediye çeki bastırıldı, ilçede bulunan ilköğretim okulları tek tek z

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde "Osmanlının torunları, cumhuriyetin çocukları yalan söylemez" projesi kapsamında 10 binlerce afiş ve hediye çeki bastırıldı, ilçede bulunan ilköğretim okulları tek tek ziyaret edilerek proje hakkında bilgi verildi.
Daha önce de "İlçemde küfür istemiyorum" projesi hazırlayan işadamı Kasım Yasdıoğlu bu sefer de "Osmanlının torunları, cumhuriyetin çocukları yalan söylemez" projesi başlattı. Proje kapsamında üzerinde "Cumhuriyetin çocukları yalan söylemez" yazılı afişler bastırılarak ilköğretim öğrencilerine neden yalan söylememeliyiz konuları anlatıldı. Yine aynı proje kapsamında öğrencilere 2'şer TL lik hediye çeki dağıtıldı. Tertemiz bir dünya ve tertemiz bir ülke için yalansız yaşayalım sloganıyla yola çıktıklarını belirten Yasdıoğlu, "Kadirli de bulunan ilköğretim okullarını gezip öğrencilere proje hakkında bilgiler veriyoruz. Şu anda 20 bin kadar afiş hazırlattık Kadirli ve Sumbas ilçelerini sokak sokak gezip iş yerlerine ve evlere bu tanıtım afişlerimizi asacağız. Amacım Kadirli'den başlayarak tüm ülkeyi bu şekilde dolaşıp projeye destek ve gönül elçisi kazandırmak. Şu ana kadar da 10 bin öğrencimize proje kapsamında yalan söylemedikleri ve söylettirmedikleri için 2'şer TL lik hediye çeki dağıttık. Gerekirse bu yalan ve küfürün cumhuriyetin çocukları Osmanlı'nın torunlarından yok olması için tüm servetimi harcamaya hazırım" şeklinde konuştu.
(SLÇ-ÖK-Y)

13.01.2013 15:54:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT