1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Osmanlı Giysileriyle Fotoğraf Çektirdiler (Fotoğraflı

Osmanlı Giysileriyle Fotoğraf Çektirdiler (Fotoğraflı

Osmanlı Giysileriyle Fotoğraf Çektirdiler  (Fotoğraflı
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde, 9. Uluslar arası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında ilçede açılan Osmanlı Fotoğrafları Stüdyosu ilgi gördü. Şehit Turhan Bayraktar Parkı içindeki çadırda Osman

Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde, 9. Uluslar arası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında ilçede açılan Osmanlı Fotoğrafları Stüdyosu ilgi gördü. Şehit Turhan Bayraktar Parkı içindeki çadırda Osmanlı kıyafetleriyle fotoğraf çektirebilmek için çok sayıda vatandaş sıraya girdi.
İlçede bir hafta kalacak olan stüdyoda fotoğraf çektiren Zülfikar Mete" Tarihe meraklıyım. Görünce heveslendim. Hatıra olsun diye fotoğraf çektirdim" dedi. Emre Sofuoğlu da" Herkes farklı fotoğraflar çektiriyor. Osmanlı'yı merak ediyordum. Ben de çektirdim" dedi. Derya Borazan da, "Tarihimizi bu kıyafetlerle canlandırmak istedim. Onun için fotoğraf çektirdim. Çok mutluyum" dedi.
Stüdyo sahibi Özlem Kotan da, "Dünyanın pek çok yerinde kostümlü fotoğraflar çekiliyor. Bizde arkadaşımla birlikte kültürümüzle bağdaştırıp böyle bir işe giriştik. Vatandaşlar Osmanlı giysilerine ilgi gösterdi. İlgiden memnunum" dedi. Vatandaşlar 5 lira karşılığı çektirdikleri fotoğrafları anında alıyorlar.
(FT-SŞ)

29.01.2013 17:33:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT