1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonu

Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonu

Osmaniyede Uyuşturucu Operasyonu
A+A-

Osmaniye'de düzenlenen operasyonda 196 kilo esrar maddesi ile birlikte yakalanan 7 kişi tutuklandı. Alınan bilgiye göre, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müd

Osmaniye'de düzenlenen operasyonda 196 kilo esrar maddesi ile birlikte yakalanan 7 kişi tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışma sonucunda Diyarbakır'dan temin edilen uyuşturucu esrar maddesinin kiralık araçla Batı illerine götürüleceğini ve araçta bayan bulundurulup aile görüntüsü verilerek şüphe uyandırılmayacağını belirledi.
Elde edinilen bilgiler doğrultusunda, Osmaniye geçiş güzergahlarında gerekli güvenlik tedbirleri alınarak yapılan operasyonel faaliyetlerde şüphe üzerine durdurulan 4 araç ve bu araçlarda bulunan 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı.
Şahısların üzerinde ve araçlarda yapılan detaylı aramalarda toplam 196 kilo esrar maddesi ele geçirildi. Uyuşturucu naklinde kullanılan 4 araca el konuldu.
Olayla ilgili gözaltına alınan şahısların yapılan GBT ve UYAP sorgusunda, bir şahsın uyuşturucu suçundan 2 yıl kesinleşmiş hapis cezası ila arandığı ve şahısların çeşitli bir çok suçtan kayıtlarının olduğu tespit edildi.
Emniyette sorgulamaları tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 7 kişi, çıkarıldıkları mahkemece "Uyuşturucu madde ticareti yapmak ve nakletmek" suçlarından tutuklandı.
(ACK-ÖK-Y)

03.02.2013 13:22:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT