1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Osmancık'ta İki Asker Birbirini Vurdu

Osmancık'ta İki Asker Birbirini Vurdu

Osmancıkta İki Asker Birbirini Vurdu
A+A-

Çorum'un Osmancık ilçesinde askerlik şubesinde vatani görevini yapan iki asker birbirini vurdu. Askerlerden birisi hayatını kaybetti, diğer asker ise yaralandı. Edinilen bilgiye göre olay, bugün saat

Çorum'un Osmancık ilçesinde askerlik şubesinde vatani görevini yapan iki asker birbirini vurdu. Askerlerden birisi hayatını kaybetti, diğer asker ise yaralandı.
Edinilen bilgiye göre olay, bugün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Osmancık Askerlik şubesinde Nöbetçi Çavuş H.I. (21) ile er F.Ö. (20) arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi ile öfkelerini kontrol edemeyen iki asker birbirlerine ateş etti. Yaralanan iki asker olay yerine gelen ambulanslarla Osmancık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada göğüs altına ve kalbinin üstüne isabet eden iki kurşunla ağır yaralanan H.I. ile kalça bölgesine isabet eden kurşunla yaralanan F.Ö. yapılan ilk müdahalenin ardından iki ayrı ambulans ile Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
Askerlerden durumu ağır olan H.I. (21) yolda hayatını kaybederken, F.Ö. ise Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. F.Ö.'nün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Öte yandan, yaralı asker F.Ö.'nün Osmancık Devlet Hastanesi'nde alınan ifadesinde "İkimizde aynı kızı seviyorduk, o yüzden kavga ettik. Ben yanından ayrılırken arkamdan ateş etti. Ben de geri döndüm iki el ateş ettim" dediği iddia edildi.
Olayda hayatını kaybeden H.I.'nın Afyonkarahisar, F.Ö.'nün ise Kocaeli nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.
(EA-BÖ-AŞ-Y)

16.12.2012 16:31:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT