1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Osmancık Belediyesi'nden Arafat Tepesine Seyir Evi

Osmancık Belediyesi'nden Arafat Tepesine Seyir Evi

Osmancık Belediyesinden Arafat Tepesine Seyir Evi
A+A-

Çorum'un Osmancık Belediyesi tarafından Arafat tepesinde yapılan seyir evi için çalışmalar sürürüyor. Osmancık Belediyesi tarafından Arafat tepesinde bulunan bina onarılarak seyir evi haline dönüşt

Çorum'un Osmancık Belediyesi tarafından Arafat tepesinde yapılan seyir evi için çalışmalar sürürüyor.
Osmancık Belediyesi tarafından Arafat tepesinde bulunan bina onarılarak seyir evi haline dönüştürülecek. Peyzaj Mimarı Hakan Çıplak ile bölgede birlikte incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Arafat Tepesi'nin tabiat içinde bir alan olduğunu ifade eden Başkan Yazıcı, "Arafat Tepesi'nde zirve noktada bulunan metruk bir bina vardı. Belediye olarak bu yeri tekrar canlandırmak ve halkımızın kullanıma sunmak için çalışmalara başladık. Binada iyileştirme ve onarım çalışmaları devam ediyor. Teras katı ile birlikte üç katlı olan bina sosyal bir alana dönüştürülecek. İlçemizin eşsiz manzarasına sahip bu binanın özellikle teras katında Osmancık'ın izlenebileceği bir alan oluşturulacak" dedi.
Arafat Tepesi'nin yollarının ayrıca parke taşı ile döşendiğini de hatırlatan Başkan Yazıcı, bu alanın en iyi şekilde kullanıma sunulması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
(İK-BÖ)

13.01.2013 15:17:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT