1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. OSMAN BAYDEMİR'DE VAN ADLİYESİ'NDE

OSMAN BAYDEMİR'DE VAN ADLİYESİ'NDE

OSMAN BAYDEMİRDE VAN ADLİYESİNDE
A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, PKK’nın şehir yapılanması olan KCK’dan tutuklu olan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın da aralarında bulunduğu 10 şüphelinin duruşmasını izlemek için Van Adliyesi’ne geldi.


Sabah saatlerinde adliyeye gelen Baydemir, Gap Belediyeler Birliği (GABB) Başkanı sıfatı ile aynı zamanda GABB encümeni olan ve yönetim kurulunda birlikte çalıştıkları Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ve ilçe belediye başkanlarının ve diğer siyasetçilerin davasını izlemeye geldiklerini söyledi. Baydemir, “Doğrusunu ifade etmek gerekirse, sabahın bu erken saatlerinde milletvekilleri, belediye başkanları, gazetecileri ve öğrencileri tutuklu olan Van kentine, öncelikle günaydın demek istiyorum. Neredeyse bir yıldır bu kentte adalet adeta kayıp durumunda. Temennimiz bir an önce ama bir an önce halkın iradesinin seçilmiş belediye başkanlarının maruz kaldığı bu haksızlığın nihayete ermesidir. En nihayetinde Van haklı bir yıldır iradesinden, bir yıldır belediye başkanlarından ve onların hizmetinden mahrum kalmıştır. Umuyor ve diliyorum ki, bugün gecikmiş de olsa adalet tecelli eder. Belediye başkanlarımızın mağduriyetleri sona erer. Belediye başkanlarımız kentleri ile halka hizmet edecekleri mekanizma olan belediyeleri ile buluşma imkanına sahip olur” dedi.


Başkan Baydemir, daha sonra duruşmanın yapılacağı salona gitti. Baydemir’in içeri girmesinden yaklaşık 20 dakika sonra Van Belediye Başkan vekili Sabri Abi de duruşmayı izlemek üzere adliyeye geldi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı adliye önünde davayı dışarıdan takip etmek için yaklaşık bin kişilik bir grubun toplandığı belirtildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT