1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Osman Baydemir: "diyarbakır İle Ankara Arasında Barış Köprüsü İnşa Etmeliyiz" İstanbul

Osman Baydemir: "diyarbakır İle Ankara Arasında Barış Köprüsü İnşa Etmeliyiz" İstanbul

Osman Baydemir: diyarbakır İle Ankara Arasında Barış Köprüsü İnşa Etmeliyiz  İstanbul
A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Baydemir, "Diyarbakır'la Ankara arasında inşa edilecek barış köprüsüyle bütün Ortadoğu'ya barışı götürmek mümkün olacaktır" dedi. BDP'li Başkan Baydemir

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Baydemir, "Diyarbakır'la Ankara arasında inşa edilecek barış köprüsüyle bütün Ortadoğu'ya barışı götürmek mümkün olacaktır" dedi.
BDP'li Başkan Baydemir, "Diyarbakır Surları UNESCO Yolunda" kampanyası kapsamında Beyoğlu'nda düzenlenen etkinliğe katıldı. İmza kampanyası etkinliğinde Baydemir, çocuklarla yakından ilgilendi. Baydemir, gazetecilerin soruları üzerine, şu andaki temel gündem maddelerinin Diyarbakır surları olduğunu söyledi. Baydemir, "Emin olun, ekonomik ve sosyal kalkınma barışın alt yapısıdır. Barış da ekonomik ve sosyal kalkınmanın alt yapısıdır. İkisi başaktır. Birlikte ele alınmalı ve birlikte sürdürülmeli diye düşünüyorum. Diyarbakır surlarını tanımak, kalkındırmak, dünyaya tanıtmak, aslında barışa dokunmaktır. Bu itibarla Diyarbakır'daki bütün dinamikler olarak buradayız. 70'den 70'e Türkiye'de yaşayan bütün halkların, bütün etnik kimliklerin barışa ihtiyacı var. Hepimizin barışa ihtiyacı var, adalete ihtiyacı var. Hepimizin özgürce, kardeşçe ve eşitçe bir arada yaşamaya ihtiyacı var. Ben inanıyorum ki Diyarbakır'la Ankara arasında inşa edilecek barış köprüsüyle bütün Ortadoğu'ya barışı götürmek mümkün olacaktır. Onun için elimizi hızlı tutmamız lazım. Diyarbakır'la Ankara arasında barış, kardeşlik, eşitlik ve özgürlük köprüsünü inşa etmemiz lazım. Herkesin bu konuda katkısını bekliyoruz" diye konuştu.
(ÇK-OK-Y)

25.01.2013 16:44:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT