1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Oscar'a Aday olan İlyas Salmanlı Film ilk elemeyi geçti!

Oscar'a Aday olan İlyas Salmanlı Film ilk elemeyi geçti!

Oscar'a Aday olan İlyas Salmanlı Film ilk elemeyi geçti!
A+A-

Türk sinemasının efsanelerinden olan İlyas Salman'ın da oynadığı Film Mısır Adası filmi Oscar adayı oldu ve ilk elemeyi başarıyla tamamladı. Hiçbirinin yapamadığını İlyas Salman yaptı ve oscar'a aday oldu..

Ülke gururu olarak gördüğümüz Altın Küre ödüllü Nuri Bilge Ceylan imzalı filmimiz Kış Uykusu beklenmedik bir şekilde Oscar adaylığından elenince şok olmuştuk. Ancak birazda olsa sevindirici bir haber geldi. Gürcistan yapımı olan Mısır Adası isimli filmde muhteşem oyunculuğuyla göz dolduran İlyas Salman’ın filmi Oscar adayı oldu.

Yabancı film kategorisinde yarışan kış uykusu filmimiz elendi ve buna çok şaşırdık. Ancak elemde sürpriz bir şey yaşandı ve İlyas Salmanın oynadığı Mısır Adası Filmi ilk elemeyi geçti.

Bunu ilk kutlayanlardan biride Şahan Gökbakar oldu. Ünlü komedyen Gökbakar  bazı isimlere gönderme yaparak İlyas Salmanı kutladı.

İlyas Salman

 İşte o Olay Tweet!

“Yıllardır bizim piyasadaki bazı tipler ‘Hollywood’a gidecem, Oscar alacam’ diye çırpınır durur. Hiçbirinin yapamadığını İlyas Salman yaptı. Helal olsun sana. İnşallah oynadığın film alır. Demek ki neymiş bir oyuncu yetenekliyse Banker Bilo’da da Oscar adayı ‘Mısır Adası’nda da oynarmış.”

A+A-

HABERE YORUM KAT