1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. OSB MÜTEŞEBBİS HEYETİNDEN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET

OSB MÜTEŞEBBİS HEYETİNDEN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET

OSB MÜTEŞEBBİS HEYETİNDEN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET
A+A-

Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Yönetim Kurulu üyeleri; Van Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti.


Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Yönetim Kurulu, hafta sonu seçim yaptı. Tek liste halinde yapılan genel kurulda 141 kayıtlı sanayiciden 115’inin oyunu alan Necmeddin Çok, M. Fazıl Kaplan, Ömer Ete, Ali Taşdemir, Hasan Ölmez, Ergül Gülaç ve Halit Akel yeni yönetime seçildi. Yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri de ilk ziyaretlerini OSB Müteşebbis Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı ve Van Valisi Münir Karaloğlu’na yaptı. Emekleme döneminde olan Van OSB’de tüm sanayicilerin ortak bir liste çıkarmasının kendisini memnun ettiğini belirten Karaloğlu, yeni yönetime başarı dileklerini iletti. Organize Sanayi Bölgesi’nin iyi yolda olduğunu kaydeden Karaloğlu, “OSB’de yapılacak daha önemli işlerimiz var. Ama şu andaki gidişatımız gayet iyi. Van Organize Sanayi Bölgesi’nin geleceği çok daha iyi olacak. OSB’lerdeki yönetim şekli de iyi. Devlet sanayiciye ‘Siz kendi kendinizi yönetin’ diyor. O zaman iş, yönetim kuruluna düşüyor. İnsanlar ‘doğuda yatırım yapılabilecek hangi OSB’ler var’ dediği zaman Van’ı birinci sıraya koyması lazım. Van’da elektrik, doğalgaz, çevre ve en önemlisi de yönetim sorunu yok. İnsanların Van’a ‘yatırım yapabilirim’ demesi de çok önemli. Van’da doğalgazın olması yatırımcı için çok ciddi bir avantajdır. Doğu’da bekli de birçok ilde doğalgaz yoktur. Van Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırım anlamında önü açık. Siz iyi niyetle gayret ederseniz burası çok daha ileriye gider” dedi.


VAN’A İHTİSAS GÜMRÜĞÜ’NÜN KURULMASI
Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Yönetim Kurulu Üyesi Necmeddin Çok da, yeni yönetimin amacının OSB’ye daha fazla yatırım yapacak imkânları oluşturmak olduğunu belirterek, tek isteklerinin bir an önce Van’a İhtisas Gümrüğü’nün kurulması olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu da yakın tarihte Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın Van’a geleceğini, bu konuda bir rapor hazırlanarak kendisine iletilmesini istedi. Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası OSB Yönetim Kurulu üyeleri Karaloğlu’nun makamından ayrıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT