1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ortaokul Öğrencilerinden Liseleri Tanıma Gezisi

Ortaokul Öğrencilerinden Liseleri Tanıma Gezisi

Ortaokul Öğrencilerinden Liseleri Tanıma Gezisi
A+A-

Salihli İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencileri, Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen "Liseleri Tanıma Gezisinde" bu ay Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi ve İzmir Türk Koleji'ni ziyaret etti. Gitmek is

Salihli İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencileri, Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen "Liseleri Tanıma Gezisinde" bu ay Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi ve İzmir Türk Koleji'ni ziyaret etti.
Gitmek istedikleri okulları gezerek bilgi alan 8. sınıf öğrencileri, hedefledikleri ortaöğretim kurumlarını belirleme ve tanıma fırsatı buldular. Moral ve motivasyon arttırmaya yönelik olan gezi 8-A sınıf öğretmeni Sevgi Kayda ve Sosyal Bilgiler öğretmen Melike Başgönül eşliğinde gerçekleşti. Gezi sonunda öğrenciler, Halil Kale Fen Lisesi ve Türk Koleji hakkında bilgi sahibi oldu, ayrıca motivasyonlarını arttığı gözlendi. Öğrenciler yapılan inceleme gezilerini olumlu bulduklarını belirterek "Tercih yapacağımız ortaöğretim kurumlarını yakından tanımak bizleri sınavlara hazırlanma konusunda daha da cesaretlendiriyor, yerinde görerek, okulların imkanlarını tanıyarak yeteneklerimiz ve ilgilerimiz doğrultusunda hangi okulun uygun olduğunu öğreniyoruz" dediler.
Öğrenciler, bu uygulamanın kendileri açısından çok verimli geçtiğini dile getirdiler.
(ES-ERG-Y)

12.12.2012 12:08:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT