1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ortağını Çocuğunu Bisiklete Bindirirken Vurmuş

Ortağını Çocuğunu Bisiklete Bindirirken Vurmuş

Ortağını Çocuğunu Bisiklete Bindirirken Vurmuş
A+A-

Malatya'da 7 ay önce ortakları tarafından öldürüldüğü öne sürülen müteahhidin, bisiklete bindirdiği çocuğunun gözleri önünde vurulduğu ortaya çıktı. Zanlıların yargılaması sürüyor. Malatya'da 5 Temmu

Malatya'da 7 ay önce ortakları tarafından öldürüldüğü öne sürülen müteahhidin, bisiklete bindirdiği çocuğunun gözleri önünde vurulduğu ortaya çıktı. Zanlıların yargılaması sürüyor.
Malatya'da 5 Temmuz 2012 tarihinde meydana gelen olayda kuyumcu ve müteahhit Vahap Efe (38), merkez Başharık Mahallesi'nde kaldığı evin kapı girişinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. Cinayetin Vahap Efe'nin iş ortağı Ahmet Duran M. (41) ile yanında bulunan adamları Kemal G. (32) ve Hasan K. (36) tarafından işlendiği öne sürülmüştü.
Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinayet olayı ile ilgili olarak açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Davanın iddianamesinde Malatya'da kuyumculuk ve döviz işi yapan Vahap Efe'nin Ahmet Duran M. ile birlikte inşaat işi yaptıktan sonra 2010 yılında İstanbul'a gittiği ve burada Ali C. (39) ve Osman C. (41) ile ortak iş yapmaya başladığı belirtildi. Vahap Efe'nin kendisine ve bazı kişilere ait 23 adet taşınmazı İstanbul'da birlikte iş yaptığı Ali C.'ye (39) satış yoluyla devrettiği ve kiralarını almayı sürdürdüğü, bir süre sonra aralarındaki ortaklığın bitmesi üzerine Vahap Efe'nin emaneten verdiği iddiasıyla 3 milyon 200 bin TL tutarındaki taşınmazları geri istemesi üzerine, taraflar arasında husumetin başladığı ileri sürüldü. Ahmet Duran M. ise bu süreçte Vahap Efe'den yaptıkları işler nedeniyle 2 milyon dolar pay istedi.
İstanbul'da bir evde 13 Ağustos 2011 tarihinde bir araya gelen taraflar arasında kavga çıkması üzerine Vahap Efe ateş açarak Osman C. ile Ahmet Duran M.'yi yaraladı. Bu olay üzerine Vahap Efe, tutuklanarak cezaevine konuldu. Bu olay sonrasında ise Vahap Efe ve yakınlarının taşınmazları talep etmelerini sürdürmeleri üzerine 10 Kasım 2011 tarihinde Vahap Efe'nin kardeşi Mutlu Efe, Malatya il merkezinde uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralandı. Bu yaralama olayı üzerine Ali C., Osman C. ile birlikte 4 kişi hakkında açılan davada takipsizlik kararı verildi.
Cezaevinde bulunan Vahap Efe, 2 Temmuz 2012 günü tahliye edilince ailesini alarak Malatya'da bulunan bir yakının evine yerleşti. Vahap Efe'nin Malatya'ya geldiğini öğrenen Ahmet Duran M. ile yanındaki Kemal G. ve Hasan K.'nin birlikte Malatya'ya geldiği, şüphelilerin burada bir araç kiralayarak camlarına siyah bant çektirdikleri öğrenildi. Zanlıların takip ettikleri Vahap Efe'yi 7 Temmuz 2012 günü akşam saatlerinde kaldığı apartmanın önünde bisiklete binmeye çalışan oğlu ile konuştuğu sırada öldürdüğü ortaya çıktı. Ahmet Duran M.'nin aracın penceresinden "Vahap" diye bağırdığı ve daha sonra 2 tabanca ile toplam 7 el ateş açtığı belirtildi.
Olaydan sonra Vahap Efe kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, kaçan şüpheliler ise kiralık otomobili yolda bırakarak ticari taksi ile Gündüzbey'de kaldıkları eve gitti.
Polisin araştırması sonucunda Ahmet Duran M. ve Kemal G. yakalanırken, Hasan K. ise firar etti.
Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada Ahmet Duran M., Kemal G. ve Hasan K. "tasarlayarak adam öldürmek"le suçlanırken, Ali C. ve Osman C. ise "tasarlayarak adam öldürme suçuna azmettirme" iddiasıyla yargılanmaya başladı. Duruşmaya gelerek teslim olan firari sanık Hasan K. hakkında mahkeme tutuklama kararı verirken, diğer sanıklar Ahmet Duran M. ve Kemal G. hakkındaki tutuklama kararının devamına karar verildi.
(BK-GS-Y)

21.02.2013 13:05:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT