1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Orhangazi'de Sokak Aralarındaki Pazarlar Tarih Oldu

Orhangazi'de Sokak Aralarındaki Pazarlar Tarih Oldu

Orhangazide Sokak Aralarındaki Pazarlar Tarih Oldu
A+A-

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde 1996 yılından bu yana Hürriyet Mahallesi sakinleri için sokak arasında açılan pazar 17 yıl sonra kaldırıldı. İlçeye yapılan kapalı pazar yeri Hürriyet Mahallesi'ne yak

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde 1996 yılından bu yana Hürriyet Mahallesi sakinleri için sokak arasında açılan pazar 17 yıl sonra kaldırıldı.
İlçeye yapılan kapalı pazar yeri Hürriyet Mahallesi'ne yakın olduğu için belediye yeni pazar projesini Arapzade Mahallesi'ne kaydırmıştı. Bir süredir hazırlık çalışmaları devam eden Soydaşkent konutları bölgesindeki semt pazarı tamamlandı. Belediye, 17 yıldır sokak arasında açılan Perşembe Pazarı'nın artık semt pazarında kurulmasına karar verdi. Böylece Orhangazi'de sokak aralarında açılan pazar tezgahları tamamen kaldırılmış oldu.
Perşembe Pazarı'nda faaliyet gösteren 110 pazarcı esnafının kura ile yerleştirildiği semt pazarında ise ilk gün küçük aksaklıklarla başladı. Pazarcılar arasında kısa süreli yer belirleme meselesi yaşansa da Soydanşkent ve Orkent bölgesinde ikamet eden vatandaşların yeni pazar yerinden memnun oldukları görüldü.
(MŞ)

11.01.2013 13:28:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT