1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ORHAN VE ARAS, AK KADINLARLA 500 FİDAN DİKTİ

ORHAN VE ARAS, AK KADINLARLA 500 FİDAN DİKTİ

ORHAN VE ARAS, AK KADINLARLA 500 FİDAN DİKTİ
A+A-

AK Parti Van İl Teşkilatı, Milletvekili Gülşen Orhan ile birlikte, Başbakan Erdoğan’ın başlattığı 81 İlde orman projesini Van’da hayata geçirerek, Özalp yolu üzerindeki orman alanı ilan edilen bölgeye 500 fidan diktiler.

 

WANHABER.COM HABER MERKEZİ

 

AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, İl Yönetimi, Merkez İlçe Başkanlığı, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Van Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Van-Özalp karayolu üzerinde bulunan ağaçlandırma alanına 500 çam fidanı dikerek, Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine 81 ilde başlatılan orman projesini Van’da uygulayarak örnek bir çalışmaya imza attılar.

Milletvekili ve AK Partililerin 500 fidan dikimi organizasyonunda konuşan İl Başkanı Abdullah Aras şunları kaydetti.

“Van ilimiz ormanlık alandan mahrum kalan bir ilimizdir. Milletvekilimiz ve Parti yönetimimiz ile birlikte Van’ın geleceğine bir orman kazandırmak adına AK Kadınlar Orman Projesi’nin Van’daki çalışmalarını başlatmak ve desteklemek için buradayız.  Bu proje Sayın Başbakanımızın talimatı ile 81 ilde hayata geçirilmektedir. Biz bunu bir başlangıç olarak sayıyoruz. İnşallah devamını da getireceğiz. Dileriz vatandaşlarımız da bu ağaçlara sahip çıkar. Onlar da bir ağaç dikerek Van’ın yeşil geleceğine destek verir” diyerek projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan ise şunları kaydetti.

“Bugün 500 fidan dikimi için bir araya geldik. Bu güzel bahar gününde umuyoruz ki bu ağaçlar bu bölgeyi yeşillendirip güzelleştirir. Diktiğimiz bu güzel fidanlar; bahara, barışa, kardeşliğe adanmış olur. Çok önemli bir süreçteyiz, çok güzel günlerdeyiz. İnşallah kadınların, annelerin, vatandaşlarımızın yüreğiyle birlikte bu güzel günleri nihayete ve olumlu bir sonuca erdiririz. Bütün arkadaşlarımızın burada bir fidanı oldu. Herkese hayırlı olsun. Şayet Vatandaşlarımız bu alana sahip çıkarlar ise bu güzel ormanımız 1-2 yıla boy gösterir. Ben Van halkından şunu rica ediyorum. Orman işletmeleri il müdürlüğümüz değişik bölgelerde ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştiriyor, bununla beraber alanın etrafını tellerle koruma altına alıyor fakat daha sonra geceleri vatandaşlarımız bu çitleri kesip hayvanları içeri sokuyorlar. Biraz önce müdürümüz bize 3 yıl önce dikilen badem ağacını gösterdi. 3 senedir hayvanlar ağacın üstündeki fideleri yediği için ağaçlar hiç gelişmemiş ama ölmemiş. Bütün vatandaşlarımızdan bu hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum. Fidan hayattır, doğa hayattır, yeşillik hayattır. Biz, insan hayatını yaşatırken doğa hayatını da yaşatıp ikisini dengede tutmamız lazım. Ben bu projeye katkı sunan bütün partili arkadaşlarımıza, Kadın kolları başkanımıza, il başkanımıza, müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Fidanı diktik bitti olmuyor buradaki arkadaşlarımdan rica ediyorum sürekli gelip bu fidanlarımızı kontrol etsinler. İnşallah parsel parsel Van’ın her tarafı yeşillendirilecektir. Van Gölü’nün etrafı da yeşillendirilecektir. AK Ormanımızı hayra vesile olmasını dileyerekten hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT