1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Örgüt Kuryeleri Yakalandı

Örgüt Kuryeleri Yakalandı

Örgüt Kuryeleri Yakalandı
A+A-

İzmir'de, cezaevine gittikleri açık görüşte tutuklu terör örgütü üyelerinden aldıkları örgüt talimatları yazılı notları dışarı çıkarmak istediği ileri sürülen iki kişi polis tarafından yakalandı. Zanl

İzmir'de, cezaevine gittikleri açık görüşte tutuklu terör örgütü üyelerinden aldıkları örgüt talimatları yazılı notları dışarı çıkarmak istediği ileri sürülen iki kişi polis tarafından yakalandı. Zanlıların iç çamaşırının içinde cezaevindeki örgüt üyeleri tarafından yazılmış çok sayıda not bulundu.
Olay, Buca ilçesi Menderes Caddesi'nde meydana geldi. Bazı kişilerin cezaevindeki örgüt üyelerinden aldığı bilgi notlarını sözde terör örgütünün dağ kadrosuna götürdüğü yönünde istihbarat alan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü dedektifleri, operasyon başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu cezaevindeki örgüt üyeleri ile kırsaldaki örgüt üyeleri arasında kuryelik yapan iki kişinin kimlikleri tespit edildikten sonra takibe başlandı. Polis, cezaevinde terör örgütü üyeleri ile görüşme yaptıktan sonra çıkan Ş.S. ile arkadaşı Ş.U'yu dışarıda gözaltına aldı. Buca Polis Merkezine götürülen zanlılardan Ş.S'nin yapılan üst aramasında iç çamaşırının içinde cezaevindeki terör örgütü üyeleri tarafından yazıldığı tespit edilen çok sayıda not bulundu. Zanlıların cezaevi ve cezaevindeki örgüt üyeleri ile ilgili bilgi ve talimatları yazılı notları önce Diyarbakır'a oradan da kırsaldaki örgüt üyelerine gönderilmek istendiği belirtildi. Haklarındaki işlemler bittikten sonra adliyeye sevk edilen zanlılardan Ş.S tutuklanırken Ş.U serbest bırakıldı.
(ARÇ-HO-Y)

15.01.2013 14:17:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT