1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Organik Tarım Desteklemesi Müracaatları Başlıyor

Organik Tarım Desteklemesi Müracaatları Başlıyor

Organik Tarım Desteklemesi Müracaatları Başlıyor
A+A-

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, Organik Tarım Desteklemesi'nden faydalanmak isteyen üreticiler için dosya müracaat alımlarının başladığını belirtti. Konuyla ilgili olarak aç

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, Organik Tarım Desteklemesi'nden faydalanmak isteyen üreticiler için dosya müracaat alımlarının başladığını belirtti.
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, Organik Tarım Desteklemesi'nden faydalanmak isteyen üreticilere uyarıda bulunarak, "Organik ve Çiftçi Kayıt Sistemine(ÇKS) kayıtlı üreticiler; 14 Ocak 2013 tarihinden 29 mart 2013 günü mesai saati bitimine kadar, 2012/47 numaralı Tebliğin Ek-1' ine uygun Organik Tarım Desteklemesi başvuru dilekçesi ile EK-2' de kayıtlı Uygunluk Belgesi ile Organik Tarım yaptığı arazilerinin işaretlenmiş olduğu, 2012 üretim sezonuna ait ÇKS Belgesi ile birlikte ÇKS' ye kayıtlı oldukları Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Uygunluk Belgesini başvuru sırasında sunamayan çiftçilerin başvurusu alınır. Ancak bu belgeyi 29 Mart 2013 tarihine kadar teslim etmeleri zorunludur" dedi.
(MB-İK)

29.01.2013 10:48:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT