1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Organ Bağışı Yapan Aileye Ziyaret

Organ Bağışı Yapan Aileye Ziyaret

Organ Bağışı Yapan Aileye Ziyaret
A+A-

Van İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen Şüheyda Demir’in organlarını bağışlayan Demir ailesini ziyaret etti.


İl.Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Şebnem Kartal, Kamu Sağlık Hizmetler Şube Müdürü, Serhat Şimşek ve sağlık personeli Nadir Gencer, Şüheyda Demir’in ailesini ziyaret etti. Ziyarette trafik kazasında hayatını kaybeden Şüheyda Demir’in babası Metin Demir, kızının Erciş’te ilkokul 3. sınıf öğrencisi olduğunu, yaklaşık bir hafta önce okuldan çıkarken bir aracın çarpması sonucu yaralandığını söyledi. İlk önce Erciş Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yapılan ilk tedavinin ardından Van Özel İstanbul Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü sıra yapılan tüm çalışmalara rağmen kurtarılamadığını ifade eden Demir, tek isteğinin kızının organlarının nakledildiği hastalarla tanışmak olduğunu söyledi. Demir, Bir evladımı kaybettim. İnşallah birkaç kişi de sevinir" dedi.


İl Sağlık Müdür yardımcısı Dr. Şebnem Kartal ise, Şüheyda’nın babası ilimize örnek bir davranış sergiledi. Bunun için ailenizin almış olduğu bu karar ile pek çok kişi İnşallah kızımız Şüheyda Demir’in organları ihtiyacı olan vatandaşlarımızı sağlığına kavuşturur. Sağlık müdürlüğümüz adına bu duyarlılığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum, örnek bir karar verdiniz. Kızımızın mekanı cennet olsun" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT