1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ordu'ya Yılın İlk Karı Yağdı

Ordu'ya Yılın İlk Karı Yağdı

Orduya Yılın İlk Karı Yağdı
A+A-

Havaların birden soğuması ile birlikte Ordu'nun yüksek kesimlerine yılın ilk karı yağdı. Akkuş, İlküvez ve Salman'da kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu. Meteorolojinin kar uyarısı ile birlikte dün

Havaların birden soğuması ile birlikte Ordu'nun yüksek kesimlerine yılın ilk karı yağdı. Akkuş, İlküvez ve Salman'da kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu.
Meteorolojinin kar uyarısı ile birlikte dün geceden itibaren Ordu'nun yüksek kesimlerinde yılın ilk karı yağmaya başladı. Gece başlayan ve halen devam eden kar yağışı Akkuş ilçesi ile belde ve köylerinde etkili oluyor. Akkuş ilçesi şehir merkezinin yanı sıra Salman ve Akpınar ile İlküvez beldelerinde de kar kalınlığı 10 cm'yi bulurken kar yağışının halen devam ettiği öğrenildi.
Bölgede araçların zincir takarak ancak ilerleyebildiğini belirten sürücüler, bu bölgelere gideceklerin araçlarında mutlaka zincir bulundurmaları uyarısında bulundular. Meteoroloji yetkilileri ise, yağışların yüksek kesimlerde kar, sahil kesiminde ise sağanak yağmur şeklinde devam edeceğini belirtti.
Bölgede yılın ilk karı 2011 yılında 13 Kasım'da yağarken, bu yıl ise 5 Aralık'ta yağdı.
(SG-SLH-Y)

05.12.2012 14:53:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT