1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ordu'da Karne Töreni

Ordu'da Karne Töreni

Orduda Karne Töreni
A+A-

Ordu'da her dönem farkı okullarda düzenlenen karne töreni bu yıl Ordu Fen Lisesi'nde yapıldı. Karne törenine Ordu Valisi Orhan Düzgün, Vali Yardımcısı Niyazi Erten, Belediye Başkan Yardımcısı Ceng

Ordu'da her dönem farkı okullarda düzenlenen karne töreni bu yıl Ordu Fen Lisesi'nde yapıldı.
Karne törenine Ordu Valisi Orhan Düzgün, Vali Yardımcısı Niyazi Erten, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Okur, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören konuşmalar ile devam etti. Okul Müdürü Alaattin Akçay yaptığı konuşmada, karnelerin çocukların nasıl bir insan olduğunu değil, sadece notlarının görüldüğü bir belge olduğunun altını çizerek, "Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Çocuklarınızın başarısı hep beraber paylaşmak en büyük arzumuzdur. Bu günden itibaren 4 aylık bir maraton sonunda 1. yarıyılı tamamlamış bulunuyoruz. Bugün alınan karneler öğrencilerin bir dönem boyunca okulda yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirmesi olacaktır" dedi.
Ordu Valisi Orhan Düzgün ise, "Bugün karne alan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Bu eğitim öğretim yılının sonunda biz öğrencilerimizin karnelerindeki notların yüksek olmasını istiyoruz. Ordu Fen Lisesi Ordu'daki en başarılı okullarımızın en başında geliyor. Ben tekrar tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler ödüllendirilirken, tören Fen Lisesi Korosu'nun konseri ile son buldu.
(RCP-SLH-Y)

25.01.2013 13:55:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT