1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ordu Müftüsü'nden '21 Aralık' Açıklaması

Ordu Müftüsü'nden '21 Aralık' Açıklaması

Ordu Müftüsünden 21 Aralık Açıklaması
A+A-

Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, "Kıyametin kopacağı zamanı Allah'tan başka kimse bilmez. 21 Aralık'ta kıyamet kopacak diye, psikolojisi bozulan, insanlarımız var" dedi. Karadeniz'e geçen hafta d

Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, "Kıyametin kopacağı zamanı Allah'tan başka kimse bilmez. 21 Aralık'ta kıyamet kopacak diye, psikolojisi bozulan, insanlarımız var" dedi.
Karadeniz'e geçen hafta düşen göktaşı ile ilgili konuşan Müftü Kolukısaoğlu, "Göktaşı düştü, Maya Takvimi'ne göre kıyamet kopacak söylemleri hurafedir. Göktaşı düştüğü günlerde 'Alo Fetva Hattımız' 190'ı günlük ortalama 20 kişi aradı. Maya Takvimlerine göre kıyametin saati belirlenmez. Kur'an-ı Kerim'de kıyametin ne zaman kopacağı bildirilmemiş. Peygamber efendimize kıyametin saatini soranlara o, 'kıyametin ne zaman kopacağını bilmediğini' belirterek, 'kıyamete ne hazırladınız' demiş. Öyle Maya Takvimi'ne göre, ona göre buna göre kıyamet zamanı belirlenmez. Kıyametin ne zaman kopacağını Allah biliyor, kullar bilmiyor. Peygamberimize de bildirmemiştir. Bu Maya Takvimi'ne göre, göktaşına göre strese giren, endişeye giden, hasta olan, psikolojisi bozulanlar oluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı her yaşta herkese her gün saat 07.00'den akşam 23.00'e kadar isteyen herkese temel dini bilgileri 'Kıyamete Hazırlık, Ahirete Hazırlık' temel bilgileri doğru kaynaklardan öğretiyor. Bunları vatandaşımız öğrenirse maya takviminde olan hurafeler karşısında morali de psikolojisi de bozulmaz. Doğru bilgiyi Kur'an ve sünnetten alanlar hiç böyle şeylere önem vermiyorlar" diye konuştu.
(RCP-SLH-Y)

18.12.2012 13:23:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT