1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ordu Basınından Suriyeli Vatandaşlara Destek Kampanyası

Ordu Basınından Suriyeli Vatandaşlara Destek Kampanyası

Ordu Basınından Suriyeli Vatandaşlara Destek Kampanyası
A+A-

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği, Suriyeli vatandaşlara destek kampanyası başlattı. 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, dernek binasında düzenlediği basın toplantısı ile Suriyeli

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği, Suriyeli vatandaşlara destek kampanyası başlattı.
19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, dernek binasında düzenlediği basın toplantısı ile Suriyeli vatandaşlara yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Başkan Erişen, "Bir yeni yılın başlangıcında dünyada bir dram yaşanıyor. Yüz binlerce Suriyeli vatandaş, yetimler, kadınlar, gerek ülkemiz olmak üzere bir çok komşu ülkelere sığınmacı durumundalar. Kaçıyorlar. Kaçamayanlar büyük bir sefaletin içerisindeler. Bu duruma sessiz kalmayan hükümetimizin başlattığı kampanya var. Kampanya çerçevesinde Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası'nda açılmış hesaplar var. Nakdi yardımlar buralara başvurularak yapılabilir. Özelikle çocukların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ciddi bir gıda ihtiyacı var. Birçok kuruluş bir ekmek bir battaniye adı altında yardım kampanyası başlattı. Biz de Ordu basını olarak bu kampanyaya destek verelim istedik. 'Bir battaniye bir ekmek' şeklinde. Gıda ağırlıklı da olabilir. Bu kampanyaya destek vermek isteyen herkesi derneğimize davet ediyoruz. Bu gıdaları Ordu Valiliği'ne de teslim edebilirler ama biz de dernek olarak kabul edeceğiz. Diliyoruz ki, bu dram bir daha yaşanmasın. Hangi ülkede olursa olsun. Suriyeli komşularımıza bir nebze de olsun katkımız olur diye düşünüyoruz" diye konuştu.

"GAZETECİLERİN HAKLARI GERİ VERİLMELİ"
19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erişen, 10 Ocak Gazeteciler Günü'nün 1998 yılından bugüne kadar kutlanmadığının altını çizerek, basın haklarında yapılacak olan düzenlemede birkaç maddenin yanlış olduğunu söyledi. Başkan Erişen, bu maddelerin düzenlenmesi için 10 Ocak Gazeteciler Günü'nde AK Parti, CHP ve MHP grup başkan vekillerinden randevu aldıklarını, bu sorunları anlatmak için ziyarette bulunacaklarını ifade etti. Erişen, konuyla ilgili olarak, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'dür. 1998 yılından itibaren bugün hiçbir cemiyet ve dernek tarafından kutlanmıyor. Çünkü 2000'li yılların başında, basın mensuplarına tanınan haklar ellerinden alındı. Daha önce medyada çalışan kadınlar 15, erkekler 20 yılda emekli oluyorlardı. Şimdi yeni yasaya göre kadınlar 30, erkekler 35 yılda emekli olabiliyorlar. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve bizim de imzamız bulunan yasa tasarısı vardı. Bu yasa tasarısına AK Parti, CHP ve MHP'nin destek verdiğini biliyoruz. Bununla ilgili tasarıyı hazırlıyorlar. Bu tasarıda kabul etmediğimiz bazı maddeler var. Medya çalışanları arasında bir ayrım var. Biz ayrım yapılmaması gerektiğini söylemek için randevu aldık. 10 Ocak'ta yönetim kurulu olarak AK Parti, CHP ve MHP grup başkan vekilleri ile görüşeceğiz" şeklinde konuştu.
(RCP-SLH-Y)

03.01.2013 13:34:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT