1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Operasyona ara verildi!

Operasyona ara verildi!

Operasyona ara verildi!
A+A-

Şırnak'ta yürütülen operasyona sis nedeniyle ara verildi. Şırnak'ta göz gözü görmüyor. Birçok mahalleye elektrik verilemiyor.

Şırnak'ta başlayan operasyona, bugün sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle ara verildi.
Şırnak'ta dün saat 23.00'da uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, Yeşilyurt, Yeni, Dicle, Cumhuriyet, İsmet Paşa ve Bahçelievler'de başlayan operasyon, sabah saatlerine kadar devam etti.

ÇATIŞMALARDAN ZARAR GÖRDÜ 

Özellikle 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nın bulunduğu Yeşilyurt Mahallesi'ndeki hendek ve barikatların imha edilmesi için gece saatlerinde top atışı yapıldı. Yaşanan şiddetli çatışmalar nedeniyle çok sayıda elektrik trafosu da hasar gördü.

Bu yüzden, Cumhuriyet, İsmet Paşa, Dicle, Gazipaşa ve Yeşilyurt Mahalleri'ne elektrik verilemiyor. Öte yandan sabah saatlerinden itibaren kent merkezinde etkili olan sis nedeniyle operasyonlara ara verildi.

5-297.jpg

OPERASYONA ARA VERİLDİ

Görüş mesafesinin 100 metrenin altına düşmesine sebep olan sis nedeniyle, alakasız yapıların zarar görmemesi adına, sis dağılana kadar, top atışları da durduruldu. Arıca kent merkezinde kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için 1 market, 1 eczane ve 1 fırın açık tutuluyor.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT