1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Onu adamdan saymıyorum

Onu adamdan saymıyorum

Onu adamdan saymıyorum
A+A-

AK Parti ile CHP arasında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bakan Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleriyle başlayan gerilim tırmanıyor. Kılıçdaroğlu'nun sözlerimin arkasındayım açıklamalarına Başbakan Davutoğlu'ndan cevap gecikmedi.

Başbakan Davutoğlu, CHP lideri için "Bu konuşmasından sonra ben onu adam sınıfından da saymıyorum, adam müsveddesi demeyi bile kendisine çok görüyorum." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu'nun Ensar Vakfı'nı savunmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu “Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aileden sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor. Bu yurtlara kim izin veriyor arkadaşlar...” ifadelerini kullanmıştı. Sözlerinin arkasında olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu'na Davutoğlu'ndan bir tepki daha geldi.

Başbakan Davutoğlu Esenboğa Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu:

"KILIÇDAROĞLU İKİ BÜYÜK HATA YAPTI"

Siyasi hayatın esası edeptir, nezakettir, üsluba dikkattir. Bugün Sayın Kılıçdaroğlu iki büyük hata yaptı. Birincisi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza ki çok değerli bir hanımefendidir. Nezaketi ile zarafeti ile herkesin takdirini kazanmıştır. Ona yönelik sarf ettiği ve hiçbir siyasetçiyi bırakın, anamuhalefet partisi liderini bırakın, herhangi bir insanın ağzına yakışmayacak sözler sarf etmiş olması... Bunun izah edilir, açıklanır mazur görülür bir tarafı yoktur. Bu konuda da ben gerekli açıklamayı yaptım. Ayrıca bu hatada ısrar edip ikinci bir açıklama yapması ise daha büyük bir hatadır. Eğer bir özür dilemiş olsaydı, en azından daha önceki hatasını telafi etmiş olmazdı ama kendi hatasını fark edecek düzeyde bir akla sahip olduğu ortaya çıkmış olurdu.

"ONU ADAM SINIFINDAN SAYMIYORUM"

Kılıçdaroğlu bugünkü konuşmasında bana hitaben, 'Bana adam gibi cevap versin Başbakan' demişti. Şimdi ben de ona diyorum ki 'Adam olana adam gibi cevap verilir'. Bu konuşmasından sonra ben onu adam sınıfından da saymıyorum, adam müsveddesi demeyi bile kendisine çok görüyorum.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT