1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Onno Tunç Anıtının Yeri Değişecek

Onno Tunç Anıtının Yeri Değişecek

Onno Tunç Anıtının Yeri Değişecek
A+A-

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, bir süre önce yaptırılan Onno Tunç anıtını eski yerine değil, Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nin önüne yerleştirmeyi düşündüklerini söyledi. Yalova'da

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, bir süre önce yaptırılan Onno Tunç anıtını eski yerine değil, Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nin önüne yerleştirmeyi düşündüklerini söyledi.
Yalova'da Panjin Parkı'na yapılan, ancak bazı kişilerce tahrip edildiği için belediye tarafından yenisi yapılmak üzere yıkılan Onno Tunç anıtı geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, "Büyük besteci Onno Tunç'un hatırasını yaşatmak için yeni bir anıt yaptırdık. Tunçtan yapılan bu anıtın dikileceği yer konusunda halen net karar veremedik, ancak eski yerine değil, ilin sanat ve kültür anlamında kalbinin attığı RDKM'nin önüne yerleştirilmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz. Yerin kesin olarak tespiti sonrasında mermer kaideyi yaparak anıtı oraya yerleştireceğiz. Bir müzik adamını en iyi sol anahtarının temsil edeceği düşüncesinden hareketle yaptırılan bu anıtın Onno Tunç'u çok iyi bir şekilde temsil edeceğine inanıyoruz" dedi.
(SÇ-MŞ)

02.02.2013 14:18:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT