1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Onlarca Polisten Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Onlarca Polisten Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Onlarca Polisten Gerçeği Aratmayan Tatbikat
A+A-

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen \"Panter-3\" kod adlı soygun tatbikatı gerçeğini aratmadı. Bazı polislerin, meslektaşlarını gözaltına aldıktan sonra olayın tatbikat olduğunu öğrendiği belirtildi.


Van Emniyet Müdürlüğü, kentte meydana gelebilecek asayiş, terör ve toplumsal olaylarda yol kapatma, ani müdahale ve kent girişlerinde yapılacak olan uygulama planıyla ilgili tatbikat düzenledi. Gerçeği aratmayan tatbikatta, 155 Polis İmdat hattına gelen bir ihbarda, ihaleye katılan bir vatandaşı silahla etkisiz hale getirerek üzerindeki parayı çalan yüzleri kar maskeli 4 kişinin yakalanması senaryosu canlandırıldı. İhbarın gelmesi üzerine alarm durumuna geçen Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri saldırganların yakalanması için seferber olurken, olay yerine ambulansların sevk edilmesi sağlandı. Kentin tüm çıkış noktalarını kontrol altına alan polisler, olay yeri incelemesiyle zanlıların kimliklerini belirlemeye başladı. Saldırganların Erciş ilçesine doğru kaçtığının belirlenmesi üzerine kovalamaca başladı. Yakalanacağını anlayan 4 zanlı, daha sonra ani bir manevra ile geri dönerek İskele Mahallesi Feribot İskelesi’ne doğru kaçmaya başladı. Yaklaşık yarım saat süren kovalamacanın ardından 4 saldırgan İskele Caddesi üzerinde yolu kapatan polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi. Arkadaşlarını etkisiz hale getiren polisler, olayın aslında tatbikat olduğunu, gözaltına aldıkları soyguncuların polis olduğunu sonradan anladı.


\"\"

Film sahnelerini aratmayan hareketliliğin yaşandığı tatbikata; Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Güvenlik, Olay Yeri İnceleme, Koruma, Trafik Denetleme, Bölge Trafik Şube Müdürlükleri, Polis Merkezi Amirliklerinden 42 ekip, 1 Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü birliği, 2 Özel Hareket Şube Müdürlüğü birliği katıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT