1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Önderoğlu: "osb'ler 2014'e Kadar Tamamlanmalı" Saim Çotuk Yalova

Önderoğlu: "osb'ler 2014'e Kadar Tamamlanmalı" Saim Çotuk Yalova

Önderoğlu: osbler 2014e Kadar Tamamlanmalı  Saim Çotuk    Yalova
A+A-

Yalova Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (YASİAD) Başkanı Birol Önderoğlu 2014 yılına kadar ildeki OSB'lerin tamamlanmasının çok önemli olduğunu söyledi. YASİAD Başkanı Birol Önderoğlu, Yalova'n

Yalova Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (YASİAD) Başkanı Birol Önderoğlu 2014 yılına kadar ildeki OSB'lerin tamamlanmasının çok önemli olduğunu söyledi.
YASİAD Başkanı Birol Önderoğlu, Yalova'nın hamle yapabilmesi için turizm, üniversite ve OSB konularında kararlı bir çalışma ortaya koyması gerektiğini söyledi. Önderoğlu, özellikle ilin lositik merkezi olmasına katkı sağlayacak bir limana ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, "Yalova'da esnaf sayısı fazla olduğundan azaltılması gerektiğinden bahsedenler var. Esnaf iş yerini mi kapatsın? Yalova'dan göç mü etsin? Dükkanını kapatsa çalışacağı yerler var mı? Yalova turizmi ile üniversitesi ile OSB'leri ile ve de limanlarıyla yeni iş sahaları oluşturmak zorunda. 2014 sonuna kadar mutlaka iki OSB kurulma çalışmaları sonuçlanmalı. Şehrin ekonomik yapısını hareketlendirecek sonuç odaklı projeler üzerinde çalışılmalı. Bu çalışmalara Ticaret ve Sanayi Odası öncülük etmeli, bizler de destek vermeliyiz. İlde kamu oyu oluşturup gerek siyasi gerekse bürokrasiden taleplerimizi alabilmeliyiz. Yeni dönemde YTSO'ya seçilecek meclis üyeleri, yönetim ve başkanın bu misyonları eda edecek vasıfta kişiler olmalı. İlimizde yeni ekonomik kaynaklar oluşturulmalı. Bir limanın varlığı nakliyeden lojisteğe çok geniş alanda ekonomik hareket oluşturur. OSB'de ise taşıt yan sanayi, kalıpçılık ve çiçekçilik OSB'lerini önemli görüyoruz. OSB'lerini kurmuş, limanı hizmete girmiş, üniversitesinin fiziki alt yapısını oluşturmuş, körfez köprü geçişini tamamlamış bir Yalova ekonomik ve sosyal açıdan kimsenin tahmin edemeyeceği bir sıçrama yapar. Ben imkansız bir hayalden bahsetmiyorum. Yeter ki Yalova'nın hayrına olacak işlerde şahsi menfaatler öne çıkmasın. Herkes menfaatini genelin menfaati içinde görmeli. Yalova gereksiz yere çok zaman kaybetti. Yalova'da artık ortak aklın devreye girmesi gerektiğine inanıyorum. Bu düşüncede çalışmak isteyenlere memnuniyetle destek oluruz" dedi.
(SÇ-MŞ)

18.02.2013 11:16:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT