1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Önder'den Çelik İşçisine Müjdeli Haber

Önder'den Çelik İşçisine Müjdeli Haber

Önderden Çelik İşçisine Müjdeli Haber
A+A-

Çelik İş sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önder, 2013 yılı içerisinde İSDEMİR işçisinin hisse senedi meselesini sonuçlandırıp serbest satış hakkı sağlayacaklarını söyledi. İhlas Pazarlama Hata

Çelik İş sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önder, 2013 yılı içerisinde İSDEMİR işçisinin hisse senedi meselesini sonuçlandırıp serbest satış hakkı sağlayacaklarını söyledi.
İhlas Pazarlama Hatay Bölge Müdürü Yaşar Küçük, Müdür Yardımcısı İlhan Yıldırım ve İhlas Haber Ajansı İskenderun Muhabiri Ahmet Seher Çelik iş sendikası Başkanlığına seçilen Metin Önder'i ziyaret ederek "Hayırlı olsun" dileklerinde bulundular. Ziyarette Çelik İş Sendikası Başkanı Metin Önder İSDEMİR işçilerini yakından ilgilendiren hisse senetleri konusunda müjdeli bir haber verdi.
Kanayan bir yara haline gelen hisse senetleri konusunu 2013 yılı içinde çözüme kavuşturacaklarını belirten Önder, vakfın genel kurulunda bu konunun karara bağlanacağını söyledi. Önder şöyle konuştu.
"Hak sahipleri sadece kazanç elde edebilme ve yeni hisse senedi verilirse alabilme hakkına sahip. Bunun sebebi de Yargıtay kararıyla hisse senetlerinin mülkiyetinin vakfa verilmesi. Biz 19 Ocak'ta vakfın genel kurulunu yapacağız ve bu hisse senetlerinin hak sahiplerine verilmesi kararını alacağız. Biz bu hisse senetlerinin vakfa ait olmadıklarını biliyoruz. 2011 Temmuz ayında yürürlüğe giren yeni ticaret yasasına göre 1 Ocak 2013'ten itibaren şirketlerin tamamı halka açık bir şirket gibi işlem görecek, yani sermaye piyasası tarafından denetlenecekler artık. 2013 yılı içerisinde bu kanayan yaraya kesim bir çözüm üreteceğiz. Beklentiler de çok yükseldi. Hisse senetlerinin değerini 3 lira çıkartmışsınız diyorlar bize. Bunu İSDEMİR Vakfı belirlemedi, bunu İSDEMİR de belirlemedi. Türkiye'deki 6 firmadan biri olan KPMG adında bir değerleme şirketi var, borsaya açılan şirketleri değerliyorlar. Onlarla biz bir anlaşma yaptık ve İSDEMİR'in değer tespitini belirlemelerini istedik ve İSDEMİR'in şu anki değerini 7 milyar 600 milyon TL olarak tespit ettiler. Hiçbir sermaye artışına katılmamış arkadaşımıza 8 bin 431 TL'lik hisse düşüyor. Bir çok arkadaşımız Bedelliye katılmadı ondan dolayı yüzde 11'den yüzde 7'ye geriledik. Bedelli artışlara katılım çok olmadı, Bedelsizlerle birlikte 67 milyon adet olan hisse senedimiz 106 milyon adete çıktı. Yani yüzde 50'lik bir artış var hemen hemen. Bu arada kişi başı yaklaşık 410 lira gibi bir rakamla toplam 4.5 milyon'da nakit dağıttık. 2013 yılı içerisinde bu hisse senedi meselesini nihayetlendirip serbest satış hakkını getireceğiz."
(AHS-AKL-Y)

19.01.2013 13:26:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT