1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Önce Kurs Sonra İş

Önce Kurs Sonra İş

Önce Kurs Sonra İş
A+A-

Konak Belediyesi Eşrefpaşa Semt Merkezi pek çok alanda hobi ve iş edindirme kurslarıyla Konaklı kadınların adeta merkez üssü haline geldi. Pastacılık ve Aşçılık, Estetisyenlik, Hasta Kabul, Nakış,

Konak Belediyesi Eşrefpaşa Semt Merkezi pek çok alanda hobi ve iş edindirme kurslarıyla Konaklı kadınların adeta merkez üssü haline geldi. Pastacılık ve Aşçılık, Estetisyenlik, Hasta Kabul, Nakış, Trabzon-Gümüş Kazaz Örücülüğü, Ahşap Boyama ve Belçika İşi Kağıt Kesme gibi kurslar büyük ilgi görüyor. Hobi kurslarına özellikle kadınlar ağırlık verirken, iş edindirme kurslarına erkekler de başvuruyor. İş edindirme kurslarından en ilgi çekeni ise Estetisyenlik Kursu. Cilt bakımı, makyaj, manikür-pedikür, masaj derslerinin verildiğini kaydeden estetiysen Sabite Gümüş, estetisyenliğin günümüzün en gözde mesleklerinden biri haline geldiğini söyledi. Gümüş, "Bu alanda yetişmiş, kalifiye elemanların iş bulması çok kolay. Artık kadınlar kadar erkekler de kendine çok özen gösteriyor o nedenle bu meslek erkeklerin de iş alanına girdi. Detaylı bir şekilde mesleğin gereğini ve sırlarını öğretiyoruz" dedi. Profesyonel cihazlarla, profesyonel uygulamalar öğrettikleri belirten Gümüş, 80 kişinin 6 ay süren kursun sonunda sertifikalarını alarak mezun olacaklarını söyledi.
Halk Üniversitesi kurslar sayesinde kalifiye eleman yetiştirdiklerini, yüzlerce kişinin iş bulma imkanına sahip olduğunu ifade eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Eşrefpaşa Semt Merkezi'nde 3 yıldır verilen kurs sayesinde pek çok kadın ve erkeğin güzellik merkezlerinde, kuaförlerde iş bulduğunu, hayata katıldığını belirtti.
(AH-Y)

26.01.2013 08:36:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT