1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Omüsem'in İlk Meb Onaylı Sertifikalı Eğitimi Başladı

Omüsem'in İlk Meb Onaylı Sertifikalı Eğitimi Başladı

Omüsemin İlk Meb Onaylı Sertifikalı Eğitimi Başladı
A+A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) ile Atakum Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü arasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika programlarının açılması yönünde imzalanan prot

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) ile Atakum Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü arasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika programlarının açılması yönünde imzalanan protokol gereğince, toplam kırk saat sürecek olan "Ağır ve Tehlikeli İşlerde Sınai ve Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Eğitimi" başladı.
Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları; Yrd. Doç. Dr. Özgür Özdamar, Öğr. Gör. Ahmet Böğrek ve Öğr. Gör. Yusuf Yakut tarafından verilen eğitimde; sınai ve tıbbi gazların kimyasal yapıları, üretim yöntemleri, kullanım alanları, gazların tüplere dolumu ve depolama koşullarının yanı sıra, işçilerin çalışma esnasında iş güvenliği tedbirlerini alarak çalışmaları ve iş kazalarının en aza indirilmesi için "İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı" eğitimi de verilmekle beraber, eğitim sonrasında, başarılı olan kursiyerlere MEB onaylı sertifika verileceği vurgulandı.
(SAM-SLH-Y)

04.01.2013 16:49:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT