1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ölü Yunus Karaya Vurdu

Ölü Yunus Karaya Vurdu

Ölü Yunus Karaya Vurdu
A+A-

Marmara Denizi'nde son yıllarda yaşanan yunus balığı ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Beylikdüzü sahilinde dün sabaha karşı ölü yavru bir yunus karaya vurdu. Son yıllarda ardı ardına yaşanan yun

Marmara Denizi'nde son yıllarda yaşanan yunus balığı ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Beylikdüzü sahilinde dün sabaha karşı ölü yavru bir yunus karaya vurdu.
Son yıllarda ardı ardına yaşanan yunus balığı ölümlerine bir yenisi de dün eklendi. Beylikdüzü Gürpınar Sahili'nde karaya vuran yunus balığı balıkçılar tarafından bulundu. Henüz altı aylık olduğu sanılan yunus balığının bir gün önce ölmüş olabileceğini söyleyen balıkçılar, dalgaların yunusu kıyıya sürüklediğini belirtti. Yunus balığını güvenli bir noktaya çeken balıkçılar, balıkları mumyalayarak müze oluşturan ünlü balıkçı Kenan Balcı'ya haber verdi. Yunus balığını Türkiye Deniz Canlıları Müzesi'ne nakleden balıkçı Kenan Balcı, yunusun bir kaç aylık çalışma sonrasında mumyalanabileceğini belirterek, "Denizlerimizdeki kirlilik bir yunusun daha yaşamına mal oldu. Çok üzgünüz. Tek tesellimiz yunusun ölümsüz hale gelecek olması" diye konuştu.
(ÇK-ÖK-Y)

16.01.2013 15:53:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT