1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin'e Sporcu Şeref Aylığı

Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin'e Sporcu Şeref Aylığı

Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekine Sporcu Şeref Aylığı
A+A-

Kütahya'da, aralarından Milli Atlet Aslı Çakır Alptekin'in de bulunduğu 9 sporcuya 'sporcu şeref aylığı' bağlandı. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nde (SGK) düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal M

Kütahya'da, aralarından Milli Atlet Aslı Çakır Alptekin'in de bulunduğu 9 sporcuya 'sporcu şeref aylığı' bağlandı.
Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nde (SGK) düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. SGK İl Müdürü Davut Eker, sporcu ve törene katılanlara 'sporcu şeref aylığı' ile ilgili bilgiler sundu. Eker, "5774 sayılı kanun çerçevesinde Olimpiyat Şampiyonumuz Aslı Çakır Alptekin'in de aralarında bulunduğu 9 milli sporcumuza maaş bağlandı. Bilindiği gibi Aslı Çakır Alptekin 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda bayanlar bin 500 metre atletizm yarışlarında hem Türkiye'mizi, hem de Kütahya'mızı temsil edip, aldığı dereceyle göğsümüzü kabartmıştır. Aslı'nın vesilesiyle ilimizdeki başarılı başarılı sporcuları araştırdığımızda sayılarının çok az olduğunu gördük. Kendilerine nasıl teşekkür edeceğimizi düşündüğümüzde, 'sporcu şeref aylığı' konusunun yeterince bilinmediğini tespit etti. SGK olarak başarılı sporcularımıza devletimizin sağlamış olduğu haklar konusunda bilgilendirme yaptık ve maaşlarının bağlanmasını sağladık" dedi.
Milli sporcu Aslı Çakır Alptekin de, 'sporcu şeref aylığı'ndan haberdar olmadığını kaydetti. Alptekin, "Biz sporcular olarak yarışırken kesinlikle maddiyatı düşünmeyiz. O an vatanımızı ve bayrağımızı düşünerek mücadele ederiz" diye konuştu.
Bu arada, Kütahyalı milli sporcular Halil Akkaş, Erol Bilgin, İzzet İnce, Kadri Kordel, İbrahim Aydoğan, İsmail Baş, Gülcan Mıngır ve Erdal Sunar'a da 'sporcu şeref aylığı' bağlandı.
Aslı Çakır Alptekin ve 8 sporcuya, SGK İl Müdürü Davut Eker ve İl Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Sadık Ölçen tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
(EFE-YS-RFK-S)

11.12.2012 15:57:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT