1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ölçü Ve Tartı Aletlerinin Beyan Dönemi Başladı Hakan Yılmazgüç Tekirdağ

Ölçü Ve Tartı Aletlerinin Beyan Dönemi Başladı Hakan Yılmazgüç Tekirdağ

Ölçü Ve Tartı Aletlerinin Beyan Dönemi Başladı  Hakan Yılmazgüç    Tekirdağ
A+A-

Tekirdağ' ın Malkara Belediyesi ölçü ve tartı aletlerinin muayene ve damgasının yapılabilmesi için beyanname verilmesi gerektiğini hatırlatarak konu ile ilgili bir açıklama yayınladı. Malkara

Tekirdağ' ın Malkara Belediyesi ölçü ve tartı aletlerinin muayene ve damgasının yapılabilmesi için beyanname verilmesi gerektiğini hatırlatarak konu ile ilgili bir açıklama yayınladı.
Malkara Belediye Başkanı Birol Kaya, 516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun 9. maddesine göre muayeneye tabi ölçü ve tartı aletlerinin muayene ve damgasının yapılabilmesi için beyanname verilmesi zorunluluğu olduğunu ifade ederek "Bu nedenle 28 Şubat 2013 tarihi mesai bitimine kadar işyerlerinde ölçü ve tartı aletlerini bulundura esnaflarımızın beyannamelerini Zabıta Müdürlüğümüze vermek zorundadırlar. Beyan süresini geçiren ölçü ve tartı aletleri sahipleri hakkında yasa gereği 3516 Sayılı Kanunun 15. Maddesine göre idari para cezası uygulanacaktır" Çin malı, bandrolsüz, (M) ve (CE) sembolü olmayan ölçü ve tartı aletlerini satın alınmaması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Birol Kaya "İki yılda bir kez olmak üzere ölçü ve tartı aletinizin kontrolünü, periyodik muayenesini, yaptırmak ve yasal hale getirmek için Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne müracaat ediniz. Ölçü ve tartı aletinizin damga yaptıracağınız tarihini, 3516 sayılı ölçüler ve ayar kanununa göre mağdur olmamanız için satıcınızdan veya Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü'nden öğreniniz" dedi.

18.01.2013 10:24:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT