1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. okyanus ötesinden flaş istifa....

okyanus ötesinden flaş istifa....

okyanus ötesinden flaş istifa....
A+A-

Amerika birleşik devletlerindeÜnlü bakanın şok istifası ülkede herkesi hayretlere düşürdü. ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel görevinden istifa etti. ABD Savunma Bakanı Chuck Hagelin istifasını obama kabul etti.

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel görevinden istifa etti ve istifa görevini onaylayan ABD Başkanı obama şimdiye kadar savunma bakanlığını yapan Chuck tan memnun olduğunu ve yeni savunma bakanı belli olana kadar chuck un görevine devam edeceğini söyledi.

 

istifasını obamaya sunan ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel için neden istifa ettiği hususundaki çıkan haberlere göre obamanın ışid afganistan ve ırak konularında fikir ayrılıkları olduğunu dile getirdiler...


ABD Savunma Bakanı Chuck Hagelin istifa olayının iki hafta önce konuşulduğunu ve  tam zamanında istifa olayının gerçekleştiğini dile getirdiler. obama yeni bakan seçilene kadar ABD Savunma Bakanı Chuck Hagelin görevine devam edeceğinin altını çizdi..


Boşalan koltuk için üç isim ön planda

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'ın boşaltacağı koltuk için Michele Flournoy, Jack Reed ve Ashton Carter'ı ismi geçiyor. Obama'nın kabinesindeki tek Cumhuriyetçi olan Chuck Hagel, 2013'de bu göreve getirilmişti.

bakan-001.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT