1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Okullarda Temizlik Kampanyası Startını Verdi

Okullarda Temizlik Kampanyası Startını Verdi

Okullarda Temizlik Kampanyası Startını Verdi
A+A-

Van merkez İpekyolu Belediyesi, Bostaniçi Mustafa Necati İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte temizlik kampanyası düzenledi.

 İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü 2016 yılı temizlik kampanyası faaliyetlerine  başladı. Bostaniçi Mustafa Necati İlk Öğretim okulunda startı verilen temizlik kampanyasına Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Halis Çakır , Belediye Meclis Üyeleri ve müdürlük birim amirleri ile birim çalışanları katıldı.

Okul Müdürü Adnan İlgüleç ve öğretmenlerin organizasyonunda yürütülen kampanyada temizlik konusunda duyarlılık çağrısı yapıldı.

İpekyolu armalı yelek ve şapkalar takan öğrenciler, okul önünden başlayarak mahallenin bir çok yerinde çöp topladı.

Öğrenciler ile birlikte temizlik kampanyasına çağrıda bulanan Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Halis Çakır duyarlılık çağrısında buldu.  

5-377.jpg

Çakır,’’ mahalle, sokak ve caddelerde yürütülen temizlik faaliyetlerine halkımızdan destek ve duyarlılık bekliyoruz. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzün yapmış oldukları bu faaliyet ile yeni nesillerin çevre bilincini geliştirmek ve gençlerimizin ekolojik bir toplum kültürü ile yetişmelerine katkı sunmaktır. Bu çalışmalarımız okullarda devam edecektir’’ dedi. Okul Müdürü Adnan İlgüleç ise okullarda sürdürülen bu kampanyadan dolayı İpekyolu Belediyesine teşekkür ederek, bu faaliyetle birlikte çocuklara çevre temizliğinden çok çevreyi kirletmemeyi öğretmek olduğunu ve bu sorumlulukla hareket etmelerini amaçladıklarını dile getirdi.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT